Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 30.09.2015

Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce.

To nie był łatwy dzień dla naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie. Najpierw – w  wyniku fałszywego sygnału sprzedaży, po przełamaniu przez rynek wsparcia 2027-31 – można było stracić punkty.

Potem zaś zagranie na wzrosty – w oparciu o małą flagę, po przełamaniu oporu 2047-53 – mogło co prawda przynieść zyski, ale wejście w trade tak naprawdę trzeba było realizować w trakcie budowania przez rynek świecy trendowej. To zaś nigdy nie jest specjalnie ani przyjemne, ani łatwe.

Obecnie doszliśmy do dość ważnego miejsca na wykresie. Rynek – jeśłi wybije pokazaną poniżej równość fal (pomarańczowe prostokąty) – to kurs może się znaleźć wkrótce  w rejonie górnego boku wyżej położonego prostokąta, czyli na 2097-98.. Tam zaś mogłoby dojść do walki o wejście z powrotem do dawnej konsolidacji ( tworzonej między 2100 a 2200).

Gdyby zaś doszło do przełamania także strefy 2129-30, to wydaje się, że powstałaby otwarta droga do maksimów owej konsolidacji (poziom ok. 2200). Nie dość na tym, można by nawet myśłeć o realizacji przez Byki podwójnego dna z zasięgiem  w okolicy – bagatela! – 2380-90.

Zostawmy jednak na boku tak odległe i na razie jednak dość mało realne perspektywy rozwoju rynkowej sytuacji. Skupmy się przez chwilę na scenariuszu spadkowym.

Gdyby pomarańczowe prostokąty – wpomniane powyżej, a stanowiące niejako składniki formacji prospadkowej 121 z zasięgiem 2007 – nie zostały wybite w górę przez Byki, to rynek mógłby jednak w pełni zrealizować zasięg wynikający z wybicia w dół 100-punktowej, wcześniejszej konsolidacji (między 2100 a 2200) i zejść w rejon 2000.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.