Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 23.09.2015

Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli naprawdę sporo zarobić – ok. 40 pkt. Trzeba było jednak wejść pod oporem 2164-67 po tym, jak powstał sygnał w postaci pojawienai się świecy na M15 typu spadająca gwiazda. Nie była to świeca wzorcowa, jeśłi chodzi o tę formacje świecową, tak więc decyzję wejscia mogli podjąć głównie gracze podejmujący nieco większe ryzyko.

Można było jednak również wchodzić na spadki nieco później, po przebiciu przez kurs wsparcia 2150-52. Wtedy oczywiscie zarobek był mniejszy (ok. 25 pkt), ale tez pokaźny.

Trzeba jednak przyznać, że tu też czyhała na graczy pewna drobna pułapka. Otóż, świeca, która zamknęła się odpowiednio nisko pod barierą popytową  2150-52 i stanowiła dla nas sygnał wejścia, była młotkiem. To mogło rodzić wątpliowści. Tak więc, decyzja o wejściu musiała być stanowcza i konsekwentna.

Później juz było „z górki”, bo rynek wybił i realizował zasięg flagi prospadkowej (ozn. kolor brązowy), o której tak pisaliśmy wczoraj: „Gdyby z kolei doszło do realizacji [ … ] prospadkowej flagi z zasięgiem tuż powyżej wsparcia 2116-22, sytuacja zaczęłaby ewidentnie sprzyjać Niedźwiedziom.”

Warto jeszcze w tej sytuacji zwrócić uwagę na dwie sprawy. Kiedy spojrzy się na wykres poniżej, to można dojść do wniosku, że rynek zmierza do 2103-07.  Jeśłi przebije tę strefę wsparcia, to spadki mogą nabrać przyśpieszenia. Możemy dość szybko znaleźć się w okolicy 2040, a nawet 2004.

Około 100 – punktowa szerokość konsolidacji  budowanej między 2100 a 2200 odłożona w dół daje potencjalny zasięhg spadkow w rejonie 2000 właśnie. Ponadto w ramach wspomnianej konsolidacji powstała formacja RGR  z zasięgiem ok. 2060 (zaznaczona na powyższym wykresie).

 Istotne jest także to, że obecna korekta jest już większa od maksymalnej z dotychczasowych korekt w ostatnim ruchu wzrostowym (porównaj pomarańczowe prostokąty poniżej). To nie wróży zbyt dobrze Bykom i też sugeruje szybkie zejście w okolice bariery 2103-07.

Ta ostatnia sugestia wynika z analizy, która argumentuje, że po przełamaniu układu 121 (równych korekt) będziemy zniżkować przynajmniej do dołka pierwszej z nich.Ta korekta  zaś zatrzymała się właśnie tuż pod 2103-07 (dołek na poziomie 2098).

Inna sprawa, że rynek – jeśłi dojdzie do dołka 2098 – to powinien się tam mocno bronić przed dalszymi zniżkami, bo na poziomie 2097 występuje potencjalna równość dwóch głównych, bieżących fal spadkowych

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.