Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 09.09.2015

W ostatnim czasie zarówno koncepcja spadkowa, jak i wzrostowa zdobywa w pewnym momencie przewagę, a potem zamieniają się one rolami.

Na interwałach intradayowych mamy z jednej strony do czynienia z formacją prospadkową głowy  z ramionami,  z zasięgiem 2096.

Gdyby doszło do jej realizacji, oznaczałoby to prwdopodobnie wyłamanie wsparcia 2103-07. To z kolei mogłoby zaowocować „uruchomieniem” dużej flagi prospadkowej na H1, o której była mowa wczoraj (zasięg 1977).

Z drugiej strony możemy powyższy układ falowy wpisać w koncepcję prowzrostową chorągiewki, o tyle nietypowej, że jej częścią składową nie jest trójkąt a formacja diamentu.

Jej zasięg to 2186, czyli taki, że dzięki ewentualnej jego realizacji mogłoby dojść do zamkniecia luki bessy sprzed ponad dwóch tygodni (okolice 2177-82) oraz do zbliżenia się kursu do oporu 2190-95.

Warto jeszcze wspomnieć, że powyższa chorągiewka mogłaby przekształcić się we flagę prowzrostową (fioletowa cieńka linia przerywana). Podobna modyfikacja miała miejsce wcześniej (pisaliśmy o tym w niedzielę) w odniesieniu do innej podobnej konstrukcji choragiewki połączonej z daimentem. Rynek „lubi” powtarzać wielokrotnie te same układy falowe (charakter fraktalny rynku).

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.