Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 03.09.2015

Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli zarobić kilkanaście punktów, ale nie było to wcale łatwe.

Czekaliśmy na początku sesji pod oporem 2116-22 na świece potwierdzające chęć spadku przez rynek oraz na odpowiednia korelację z rynkami zachodnimi (przypisujemy w tym momencie większą rolę temu ostatniemu czynnikowi, gdyż rynki – pozostające ciągle pod presją obaw o sytuację w Chinach – reagują bardziej stadnie, a ponadto chwilowo zostało obniżone znaczenie wpływu polityki na rynek polski).

Ostatecznie, świece pod naszym oporem nie były zbyt przekonujące, a kontrakty na DAX i S&P500 przez pewien czas dawały nadzieje na większe odreagowanie wzrostowe.

Tak więc, można powiedzieć, że dzisiejsze wejście  w trade wymagało pewnego dodatkowego przekonania płynącego z naszego wczorajszego planu. Przypomnę stosowny jego fragment:

„Oczywiscie, nie można też wykluczyć, że kurs teraz po prostu odbije się od wsparcia 2103-07, podejdzie pod opór 2116-22, tam pojawią się świece negatywne dla Byków i dojdzie do ponownego (być może tym razem udanego) ataku Niedźwiedzi na 2103-07.”

Plan okazał się w tym fragmencie dość proroczy. Niedżwiedzie faktycznie ostatecznie dzisiaj odbiły się od oporu 2116-22, a potem przebiły wsparcie 2103-107.

Otwiera to drogę do dalszej realizacji formacji prospadkowego Motyla, o której też była mowa wczoraj. Zasięg tej formacji sytuuje się tuż poniżej strefy 2047-53.

Najpierw rynek powinien spróbować zrealizować zasięg wynikajacy z szerokości wczorajszej i dzisijeszej konsolidacji (okolice 2089) oraz z  założenia, że ta konsolidacja była składnikiem prostokątnej flagi prospadkowej (o zasięgu bliskim wsparciu 2066-73).

Trzeba jednak uważać, bo kurs na zamknięciu kwotował na dolnej „bandzie” przebitego wcześniej wsparcia 2103-07. (tzn. na giełdowym poziomie 2104, którego ekwiwalentem dla instrumentu FPL20 jest poziom 2103). 

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.