Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 30.03 – 01.04.2015 (SUPLEMENT)

Dzisiejsza sesja przyniosła najpierw wybicie oporu 2363-68, a potem konsolidację. Tę ostatnią można opisać jako flagę prowzrostową (oznaczoną pogrubionymi liniami w kolorze brązowym)  z zasięgiem ok. 2380, czyli sięgającym dolnego ograniczenia kolejnego ważnego oporu – 2380-85.

Na powyższym wykresie warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. dzisiejszy ruch na pólnoc dotarł do linii szyi (linia żółta), zrealizowanej wcześniej formacji rgr, co jest w takim przypadku zwykle minimalnym zasięgiem ruchu korekcyjnego. Oczywiście, jeśłi ruch wzrostowy w tej konkretnej sytuacji nie jest korektą, a kontynuacją impulsu wzrostowego, to zatrzymanie na zółtej linii jest chwilowe.(Takie założenie nb przyjęliśmy w Mentoring & Trading Room-ie i dlatego też przynajmniej część z naszych czytelników otworzyła pozycje długie.)

2. rynek w drugiej fazie dzisiejszej sesji nie korygował się nadmiernie – ograniczył się do głębokości wyznaczonej przez dwa mniejsze prostokąty w kolorze pomarańczowym.

Wczoraj pisaliśmy o fladze z zasięgiem 2405. Nadal jest ona „w grze” (oznaczona poniżej pogrubionymi liniami w kolorze brązowym).

Jeśli chodzi o drugi wykres, to ciekawe jest to, że gdyby przyjąć, że kanał niebieski też tworzy flagę, tyle że mniejszą i prospadkową, to wydaje się że rynek próbował ją wybijac dziś górą. To zaś mozna zinterpretować pozytywnie dla Byków, jako wybicie w przeciwnym do oczekiwanego kierunku.

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.