Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 29.01 – 30.01.2015 (SUPLEMENT)

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

Tekst dzisiejszego wpisu

To była jedna z trudniejszych sesji w pierwszej swojej fazie. Jeśli ktoś próbował  grać na krótkich i rwanych ruchach w obrębie trwającej od  od kilku dobrych dni i przedłuzającej się niemiłosiernie konsolidacji, to raczej tracił niż zyskiwał.

W naszym Mentoring & Trading Room-ie cały czas liczyliśmy się z możliwością wybicia (zgodnie  z trendem na H1) powyżej 2338-39 i dotarcia do oporu 2353-56 (zasięg podwójnego dna, o którym pisaliśmy juz wcześniej i nowo powstałej chorągiewki z formacją diamentu na maszcie).

Szkoda, że do wybicia doszło pod sam koniec sesji, bo wtedy nie wszyscy nasi czytelnicy mogli na tym skorzystać. Inna sprawa, że ruch był szybki i nawet będąc przy komputerze, rynek mógł nam „uciec”.

Teraz, wydaje się, że zaistniała wreszcie szansa na ruch w stronę 2363-71, o czym pisaliśmy w ostatnich dniach bardzo konsekwentnie.

Przypominam, że wiązaliśmy wypełnienie tego zasięgu przez rynek z jednej strony z ewentualnym dotarciem do podstawy masztu dużej flagi prospadkowej na H1, wybitej w przeciwnym do oczekiwanego kierunku …

… oraz  z dążeniem rynku do równości korekt na H4/D1.

Dotarciu w wymienione wyżej rejony cenowe (2363-71) powinna sprzyjać prowzrostowa flaga na M30 z zasięgiem 2373.

Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że można spróbować założyć, że podstawa masztu tej flagi znajduje się niżej – na poziomie 2248 (wg kwotowania FPL20).

Wtedy, niejako automatycznie, zasięg też się wydłuży i będzie sięgał poziomu 2393. Taki zaś ruch rodziłby już poważnejsze konsekwencje z punktu widzenia średnioterminowej sytuacji na rynku. Byłby bowiem przymiarką do zmiany trendu na wzrostowy na wykresie dziennym.

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę! 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.