Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 19.01 – 21.01.2015 (SUPLEMENT 2)

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie.  Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę! Zobacz opinie uczestników.

To  nie była łatwa sesja. Mimo, że od początku zakładaliśmy w Mentoring & Trading Room-ie, że rynek zacznie spadać lub przynajmniej dojdzie do zdecydowanego zatrzymania zwyżek, tylko część z naszych czytelników skonsumowała zyski.

Problemy były dwa:

1. Na początku sesji rynek  – po wzroście  w okolice 2278 – potwierdził za pomocą świec na M!5, typu objęcie bessy,  chęć zniżek. Później jednak, w miarę upływającego czasu, ten sygnał tracił na znaczeniu, a zaczęła się budować prokontynuacyjna chorągiewka. W końcu zaś trójkąt prostokątny, którego kształt też wskazywał na mozliwość poprawienia dotychczasowego maksimum dziennego.

2. Kiedy kurs w końcu wybił w górę i przełamał korpusem świecy na M15 opór 2270-80, doszło do szybszego, niż mozna było przypuszczać, odwrotu Byków Ostatecznie maksimum wypadło na  2282 (wg kwotowania FPL20). Trzeba więc było gonić uciekającego na południe „króliczka”.

Krótka analiza

Tymczasem w rejonie kolejnego oporu: 2287-90 leżał punkt D formacji prospadkowej typu XABCD, a precyzyjniej:Gartley’a. (Na poziomie 2286 wypadała przy tym zalezność AB = CD.) 

Często rynki  w naturalny sposób zmierzają do tego typu miejsc, są przezeń  niejako przyciągane. Nie tym razem. jednak zabrakło kilku punktów, co niewątpliwie skomplikowało dzisiejszą ocenę sytuacji.

Z punktu widzenia analizy klasycznej, rynek zachował się w duzym stopniu zgodnie z naszym wczorajszym przypuszczeniem odnośnie szans Byków na odreagowanie:

„Byki mogą ewentualnie  w pierwszej kolejności liczyć na próbę przekształcania tej chorągiewki we flagę.Taka modyfikacja spowodowałaby przynajmniej podejście pod opór 2287-90.”

Podejście było. Jednak o parę punktów niżej. w związku  z tym chorągiewka faktycznie przekształciła się w obiekt przypomninający flagę, ale na pewmo nie wzorcowy.

Spójrzmy na tę flagę z perspektywy wykresu godzinowego. Jej minimalny zasięg to okolice 2210.

Kluczowe, wydaje się, będzie – ze względu na mozliwość wybicia tej flagi w dół – zachowanie rynku w rejonie wsparcia 2247-49.

Gdyby przyjąć, że do uformowania Gartley’a jednak doszło – mimo tych brakujących kilku punktów, o których była mowa wcześniej – to łatwiej byłoby założyć, że spadki dojdą w okolice 2335-39, czyli rynek poradzi sobie z w/w wsparciem. Tam (tzn. na 2235-39) bowiem wypada minimalny zasięg tej nie do końca też zbudowanej formacji XABCD.

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.