Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 12.01 – 14.01.2015 (SUPLEMENT 2)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!

Tekst dzisiejszego wpisu

Drugi dzień tego tygodnia – podobnie jak pierwszy – przyniósł naszym czytelnikom w Mentoring & Trading Room-ie obfite zyski. Wczoraj – ok. 25 pkt, a dziś przy pierwszym istotnym ruchu rynkowym – ok. 20 pkt. Potem można było jeszcze dołozyć do tego kolejnych kilkanaście punktów.

Dzisiejsza sesja była przede wszystkim realizacją zasięgu (poziom 2380) flagi intradayowej, o której pisaliśmy wczoraj.

Wejście na rynek  w poszukiwaniu wzrostów już na początku sesji było możliwe po skutecznym przebiciu przez rynek oporu 2343-45. Jeszcze bardziej bezpieczne otwarcie pozycji długiej można było przeprowadzić po pokonaniu przez kurs kolejnej ważnej bariery podażowej – 2353-56, ale kurs dość szybko „uciekał”.

Potem rynek – zanim finalnie ruszył, żeby przełamać kluczowy ostatnio poziom oporu 2368-71 –  „przygotowywał” się do tego w okolicach 2360-66 (cały czas kwotujemy wg kursu FPL20).

Tam zatrzymał go na jakiś czas lokalny opór wynikający ze świecy godzinowej zbudowanej w czasie dynamicznych spadków kończących ubiegły tydzień.

W kóncu jednak faktem się stał ważny breakout: opór 2368-71 został złamany przez Byki, a tym samym zanegowana została formacja prospadkowa ABCD na H1, o której kilka razy wspominaliśmy. ( Dla niektórych mógł to być Gartley.)

W takich sytuacjach rynek ma tendencję – po powrocie do przebitego oporu – do szybkiego przemieszczania się w stronę kolejnej ważnej bariery podażowej. W tym wypadku składa się na nią opór 2384-89 oraz górne ograniczenie prostokąta na H4 (poziom 2394, patrz wykres poniżej), zbudowanego na bazie wcześniejszej największej korekty w ruchu spadkowym.

Na tym samym wykresie słupki w czerwonym kolorze przdstawiają potencjalny zakres wzrostów wynikający z wybicia górą kanału spadkowego na H4.

Ewentualnemu ruchowi w stronę 2394 powinna też sprzyjać mała formacja 121 na M5. (Choć co do kształu tej formacji mamy pewne drobne zastrzeżenia. )

Gwoli przypomnienia zaznaczę jeszcze, że po ewentualnym przełamaniu 2394 kontrakty mogą powędrować na północ w stronę 2480-90, co wynika z minimalnego zasięgu (punkt C formacji) dużej formacji ABCD na wykresie dziennym.

Ta formacja szczególnie często w ostatnim czasie gościła „na łamach” naszego bloga :). Przy okazji wspominaliśmy też wielokrotnie o wyjątkowo korzystnym dla Byków układzie świec dołkowych. Jak widać, Byki nie zawiodły się na nim.

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.