Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 12.01 – 14.01.2015 (SUPLEMENT)

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

Tekst dzisiejszego wpisu

Dziś w naszym Mentoring & Trading Room-ie zakładaliśmy spadki przynajmniej do okolic 2320, co wiązało się m.in. z formacją intradayowej flagi i jej zasięgiem oraz korektą klina wzrostowego (ozn. kolor różowy). Realizacja tego założenia pozwoliła naszym czytelnikom na zarobienie nawet 25 punktów.

Najważniejszym wymogiem – wobec naszych czytelników, którzy otworzyli pozycje krótkie w rejonie cenowym 2346-48 (po wystąpieniu świecy typu spadająca gwiazda na M15) – umożliwiającym wspomniany wyżej pokaźny zysk, było założenie Stop Lossa powyżej poziomu 2353-56.

Tę ostatnią strefę bowiem we wczorajszym Planie uznaliśmy za kluczowy opór, odgradzający strefę zagrań na spadki od tej skłaniającej do próbowania longów.

Nadal tak zresztą uważamy.

Oczywiście, jeśłi założyło się SL niżej, to po „wyrzuceniu” z rynku można było ponownie otwierać pozycje krótkie, ale to obniżyło dzisiejszy zarobek.

Waracając do obecnej sytuacji rynkowej, warto zauważyć, że alternatywą dla wzrostów w ramach tworzącej się teraz flagi prowzrostowej na M15 (ozn. brązowa linia) jest spadek w ramach rgr oznaczonego żółtym kolorem (zasięg 2300).

Uwaga! Na poziomie 2320, do którego dziś dotarł rynek (kwotowanie FPL20) mamy do czynienia z ekspansją 100%, czyli równością ostatnich dwóch fal spadkowych na M15/ H1.

FE 113% wypada z kolei na 2315, tak więc można przyjąć, że zejście kursu poniżej 2315, albo szerzej: poniżej wsparcia 2312-16, byłoby oznaką sporej słabości rynku i zakończyło się pewnie zniżkami co najmniej w rejon 2290-2300.

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.