Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA JUTRO, 26.06.2014, czwartek.

Kontrakty na WIG20 (FPL20/ FW20*). Analiza techniczna i plan transakcyjny dla Ciebie.

Wczorajszy nasz Plan A – spadkowy zrealizował się na początku sesji w błyskawicznym tempie. Już na otwarciu kurs znalazł się w rejonie 2420, a w następnym ruchu zszedł do strefy 2409-12.

Tam i w nieodległych rejonach cenowych przebywał przez ponad połowę sesji. W końcu kurs zszedł niżej, najpierw do minimalnego zasięgu wynikającego z flagi, która utworzyła się nad wsparciem 2409-12.

Potem spadki się pogłębiły, do maksymalnego zasięgu tej flagi (a raczej należałoby powiedzieć – będąc precyzyjnym – flagi zmodyfikowanej, w kształcie prostokąta, która wykształciła się z tej pierwszej) , a nawet o kilka punktów niżej.

Tak jak pisaliśmy wczoraj, dynamika spadków może być spora, zakładając że po drodze doszło do złamania prowzrostowej formacji harmonicznej ABCD.

Z szerszej perspektywy (interwału dziennego, D1) widać, że załamał się tez koncepcja dalszych wzrostów oparta o formację 121 i dużą flagę na tym interwale, z jej drugim, wydłużonym zasięgiem (ok. 2523).

Co ciekawe, dla wyznawców teori fal Elliotta, doszliśmy obecnie do kluczowego z punktu widzenia dalszego kierunku ruchu miejsca. Otóż, jeśli spojrzymy na wykres liniowy – który w takich sytuacjach jest rozstrzygający dla Elliottowców – to zauważymy, że dalsze osuwanie się kursu spowoduje nachodzenie się fali 4 na 1, co oznacza de facto koniec wzrostów (z jednym wyjątkiem – wzrostowego klina – który jednak nie wydaje się tej konkretnej sytuacji dotyczyć).

A oto ta sytuacja rozpisana na poszczególne fale. Korekta nieregularna ABC na fali 4. (?), jeśłi zejdzie niżej, to spowoduje nachodzenie tejże fali 4. na 1., a to bedzie oznaczać, że ta interpretacja fal jest błędna i że nie mamy co liczyć na na kolejną falę 5. wzrostową po wystąpieniu fali 4.

Możemy zaś liczyć na dalsze spadki.

Plan A – spadkowy.

Wydaje się, że kurs może zdążać dalej na południe w rejon – wg kwotowań samego indeksu, WIG20 – 2412-15.

Wcześniej jednak warto przypatrzeć się sytuacji i poszukać prospadkowych sygnałów na świecach bądź w formie mini setupu o tym samym charakterze, w okolicach oporu 2426-30 (też wg kwotowania WIG20).

[Patrz wykres poniżej]

Plan B – wzrostowy.

Wydaje się, że w tym konkretnym momencie strategia wzrostowa obarczona jest sporym ryzykiem.

Jeśli jednak doszłoby do skutecznego przełamania w górę wspomnianego wyżej oporu 2426-30, to można by rozważyć zagranie długich pozycji z celem 2449-52 (też wg kwotowań indeksu blue chip’ów). 

 

 

 

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.