Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 29.12 – 30.12.2014

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie.  Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
 
W naszym Mentoring & Trading Room-ie przed Świętami można było raczej spokojnie odpocząć po okresie, kiedy prawie każda sesja przynosiła zysk (łącznie nawet 130 pkt między 8. a  19.grudnia), oraz złożyć sobie w spokoju wolno upływających giełdowych chwil świąteczne życzenia.
 

Na szczęście Boże Narodzenie nie sprzyja wyzłośliwianiu się, bo  w przeciwnym razie pewnie by było słychać porównania ostatniej sesji – proszę wszystkich o wybaczenie – do śniętej ryby.
 
Czy tak samo będzie między świętami?
 
Pewnie jest na to niestety szansa, ale przypominam, że zdarzały się takie lata, kiedy te z góry skazywane na nudę sesje przynosiły niezgorsze ruchy.
Warto więc być przynajmniej na takowe przygotowanym.
 
Ogólnie rzecz biorąc – z punktu widzenia duzych formacji technicznych na wykresie dziennym – to toczą się juz dłuższy czas „zmagania” między prowzrostową formacją harmoniczną ABCD z zasięgiem minimalnym ok. 2495 (punkt C) a prospadkową  głową z ramionami, z zasięgiem ok. 2140.
 
 
Należy przy tym dodać, że układ świec dołkowych na D1 (potwierdzona formacja przenikania) nadal wydaje się (patrząc z perspektywy przynajmniej kilku, a może i  kilkunastu następnych sesji) preferować Byki.
 
Choć pewnie znajdą się i tacy, którzy będą przekonywać, że odddziaływanie prowzrostowe tej ostatniej formacji właśnie się kończy.
 
Byczej koncepcji sprzyja też fakt, iż rynek próbuje wybijać równość korekt na H4, a następna taka równość, która mogłaby być w tej sytuacji kolejnym naturalnym celem dla rynku, to okolice 2390 pkt.
 
 
Koncepcji spadkowej sprzyja z kolei takie widzenie sytuacji, w ramach którego mamy do czynienia z prospadkową flagą na wykresie godzinowym, przy czym kurs obecnie „pełza” po jej medianie i może w każdej chwili osunąć się niżej.
 
 
Zasięg flagi to obecnie poziom 2224.
 
W pokonaniu mediany, i tym samym pogłębieniu spadków, mogłaby ciut pomóc realizacja intradayowej formacji podwójnego szczytu z zasięgiem 2334 (zasięg oznaczony małym żołtym prostokątem, tym niżej położonym).
 
 
Trzeba jednak w tym miejscu przypomnieć, że nasze rozważania analityczne przed Świętami prowadziły do wniosku, że stosunkowo dużym prawdopodobieństwem cechuje się też koncepcja mieszana, w ramach której najpierw dojdzie do spadków w rejon szerokiego pasma cenowego ok. 2269 – 2298, a potem jednak do wzrostów.
 
Wynikało to z dwóch przewidywań: po pierwsze, zaistnienia wkrótce korekty pierwszego impulsu wzrostowego z ostatnich tygodni, o 50% do 78.6%; po drugie zaś do powrotu do dolnego ramienia wilelokrotnie omawianego na blogu wielkiego trójkąta (chorągiewki) na W1. 
 
W koncepcji tej był jednak jeden słaby punkt. Otóż – rysując wspomniany trójkąt na wykresie intrumentu bazowego, czyli indeksu WIG20, można było znaleźć taki układ kresek, zgodnie z którym ów powrót do dolnego ramienia w zasadzie już miał miejsce.
 
Pozostaje nam więc obserwować rynek i w miarę tworzenia się jakiś intradayowych setupów o charakterze Byczym liczyć się z wchodzeniem w nie, i podobnie  w przypadku setupów pro- Niedźwiedzich.
 
Oczywiście, można też wstrzymać się z inwestycjami do okresu poświątecznego. 🙂
 
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.