Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 22.12 – 23.12.2014

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie.  Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
 
Zakończyliśmy dwa pierwsze, bardzo udane tygodnie w naszym Mentoring & Trading Room-ie (ponad 130 pkt zysku) sesją w dniu Trzech Wiedźm. Część z naszych czytelników nie grała w tym dniu z zasady, część grała bardzo ostrożnie (na kilka punktów zysku), ale byli i tacy, którzy zarobili 18 pkt.
 

Zaczęliśmy trading po godz. 10.00 longiem między 2336 a 2343, a potem shortem z okolic 2336-43 w stronę 2312-16. Wiekszość z bywalców naszego bloga nie zdecydowała się jednak na towarzyszenie Niedźwiedziom w całym, przeciągającym się mocno w czasie, marszu – a raczej pochodzie 🙂 – na południe.
 
 
[Uwaga! Dzisiejsze wykresy – ze względu na zmianę serii kontraktów –  dotyczą bezpośrednio FW2020, a nie – jak zwykle – instrumentu FPL20, typu CFD na FW2020.]
 
 
Co dalej?
 
Wydaje się, że na wykresie – naprawdę jak rzadko kiedy – znajdą argumenty zarówno zwolennicy scenariusza dalszych spadków  i przebicia ostatnich dołków (scenariusz 1), jak i wzrostów (scenariusz 2), a takze ci, którzy wieszczą scenariusz 3 – pośredni (najpierw mocna korekta spadkowa, a potem powiększenie wzrostowego odbicia).
 
Ad.1. Koncepcji zniżek pogłębiających ostatnie ekstrema, wyznaczone przez Niedźwiedzie, sprzyja struktura ostatnich ruchów cenowych, która zdaje się tworzyć flagę intradayową na H1 i M15/ M30.
 
 
Zasięg flagi to 2332 wg kwotowań giełdowych.
 
Trzeba jedank zwrócić uwagę, że flagi mają to do siebie, ze dość często  modyfikują swój kształt, szczególnie te wąskie i posiadające stosunkowo ostre kąty kształtowania (tak jest w tym przypadku). 
 
Można sobie wyobrazić sytuację, że po wybiciu flagi dołem (tak obecnie  wygląda sytuacja) dojdzie do złagodzenia jej kąta kształtowania się, potem zaś do wpisania się kursu w nowy jej kształt i ponownej próby podchodzenia kursu w górę.
 
Ad.2. Scenariuszowi dalszych wzrostów sprzyja fakt, iż Byki naruszyły równość korekt (oznaczoną pomarańczowymi prostokątami) na H1/ H4, zamykając świece powyżej miejsca tej równości. Mogłoby  to teoretycznie doprowadzić do zwyżek co najmniej w okolice 2390, gdzie sytuuje się kolejna równość fal korekcyjnych (szare prostokąty).
 
 
Na kolejnym wykresie (dzienny) widać z kolei sprzyjające Bykom świece dołkowe. Można tu uznać za obecną potwierdzoną pro-wzrostwą formację przenikania.
 
 
Na tym samym wykresie widoczna jest też harmoniczna formacja ABCD, która mogłaby „prowadzić” Byki w stronę punktu C (minimalny zasięg formacji harmonicznej ABCD = 2495!).
 
Trzeba jednak w tym miejscu dodać, że zaznaczona na żółto linia szyi i głowa formacji rgr, która też „walczy” o realizację swoich wielkich mozliwości 🙂 (zasięg ok. 2142!), oczywiście wspiera Niedźwiedzie.
 
Ad.3. Scenariuszowi początkowych spadków i późniejszego odreagowania wzrostowego, powyżej 2348, sprzyja – oprócz wspomnianych przed chwilą „zmagań” formacji ABCD z rgr, inna analiza.
 

Pozwolą Państwo, że powtórzymy ją w ślad za naszym poprzednim wpisem: ” Jakby jednak nie patrzeć na dalsze perspektywy rynku, powinniśmy mieć wkrótce znów stosunkowo głębokie zejście w dół (przynajmniej do jednego z trzech zniesień Fibo: 50 -61.8-78.6%). Nawet gdyby finalnie rynek miał realizować wariant wzrostowy. 

Tak bowiem się najczęściej statystycznie składa, że pierwsza fal wzrostowa po spadkach (bądź spadkowa po wzrostach) jest mocna korygowana. Wynika to zresztą przede wszystkim z psychologii rynku, gdyż pokaźna część graczy w tej sytuacji ciągle obstawia spadki. „
 
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.