Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 18.12 – 19.12.2014

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie.  Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę!
 
Dzisiejszy nasz tekst będzie nieco krótszy, gdyż w związku z ostatnimi głębokimi spadkami, poprzednie nasze wpisy szeroko omawiały różne aspekty sytuacji rynkowej.
 
Po obfitych zyskach naszych czytelników, inwestujących w Mentoring&Trading Room-ie,  w  dwóch pierwszych dniach tego tygodnia (nawet ponad 60 pkt) dzisiejszy dzień był niewątpliwie trudniejszy, ale prawie 10 pkt znowu wpadło w nasze sidła 🙂 !
 

Rynek nie mógł się zdecydować po wybiciu w górę 2280-85 na dalszy ruch na północ i zanim ostaecznie to nastąpiło, zawrócił do 2270. W momencie, gdy ok. 12.00 kurs wybił się z małej prospadkowej flagi na M5 w przeciwnym kierunku, otworzylismy krótkie pozycje.
 
Poczekaliśmy na powrót do dolnego obszaru tej mini-flagi, w okolice 2280, i tam wzięliśmy shorta z celem ok. 2270. To był naprawdę precyzyjny trade –  i co najważniejsze bezpieczny – w tym trudnym do grania dniu. Kurs po dokładnym zrealizowaniu naszego celu za chwilę się odbił i juz potem nie powrócił w te rejony.
 
Wręcz przeciwnie. Zgodnie z naszym wczorajszym wpisem, po ostatecznym wybiciu równości korekt na H1, skierował się w strone 2298-2300 i wyżej. Do kolejnej równości korekt (przy pewnej modyfikacji położenia reprezentującego ją pomarańczowego prostokąta na dole wykresu) może dojść w okolicy kolejego oporu na 2318-24.
 
 
Tym samym kurs znalazł się też z powrotem w obrębie wielkiego trójkąta na W1 (chorągiewki z perspektywy wykresu miesięcznego).
 
 
Dodatkową nadzieję Bykom daje też brak negacji przez rynek prowzrostowej formacji ABCD, co jednocześnie oddala (lub likwiduje?) możliwość realizacji rgr na wykresie dziennym (z zasięgiem 2150 !).
 
 
Jeśłi kurs powiększy wzrostowe odbicie do 2318-24 (a być może 2338-42, co bardziej wątpliwe), to potem naturalnym ruchem byłby pwrót do dolnego ramienia trójkąta, o którym była mowa wyżej. Obecnie umiejscowione ono jest w rejonie górnego poziomu budującego wsparcie na 2280-85.
 
Taka koncepcja  byłaby zgodna z dość często spotykaną sytuacją na rynku, zgodnie z którą pierwszy impuls wzrostowy po spadkach jest dość głęboko korygowany (najczęściej od 61.8% do 78.6%).
 
Oczywiście, groźba dalszych spadków i realizacji wspomnianego wyżej zasięgu rgr na D1 (2150 pkt), szczególnie gdyby doszło do ataku na ostatnie dołki, nie została ostatecznie oddalona. 
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.