Kontrakty na WIG20. Komentarz intraday, 21.11.2014, 15:00.

Dawno nie było specjalnej potrzeby zamieszczenia wpisu intradayowego, ale ponieważ w Planie głównym ze środy przedstawiałem scenariusze: wzrostowy i spadkowy, a wczoraj skoncentrowałem się na tym ostatnim, to chcę zachęcić wszystkich do czytania suplementów zawsze w kontekście Planu głównego.

No i do przyjrzenia się choćby przez chwilę wszystkim zamieszczanym wykresom :), bo pierwszy wczorajszy wykres pozkazywał dość jasno, że jeśli dojdzie do sforsowania górą pomarańczowego prostokąta, to będzie to oznaczało mozliwość wystąpienia większej korekty wzrostowej. Wiązało sie to z faktem, iz wszystkie wcześniejsze korekty lokalne miały wysokość właśnie tegoż prostokąta.

Przypominam ten wykres z wczoraj. 

Widać też na tym wykresie, iz tworzył się klin spadkowy, który zawsze ma szanse zostać mocno skorygowany. Często zdarza się, że celem takiej korekty jest najdalszy punkt pierwszej korekty w obrębie klina (czyli tzw. fali drugiej wg Elliotta), o czym też kilkukrotnie ostatnio (i nie tylko) na blogu pisaliśmy.

Fraktalny charakter rynku powoduje bowiem, ze struktury klinowe na kontraktach są w ostatnich tygodniach multiplikowane.

W tym wypadku owa pierwsz korekta w klinie (fala druga Elliottowska) kończyła się na 2431 i jak widać na dzisiejszym wykresie, rynek już tam jest.

Pozwolę sobie jeszcze przypomnieć, że w Planie głównym ze środy – w odniesieniu do interwału H1z kolei – pisaliśmy; że  „Z drugiej strony, niektórzy mogą w obecnej sytuacji dostrzec chęć utworzenia drugiego „przęsła” w formacji flagi, co wiązałoby się ze zwyżkami. ”

(oto wykres ze środy)

Być moze, że sytuacja się rozwija właśnie w tym kierunku, po tym, jak wczoraj wydawało się, że może dojść do skutecznego wybicia dołem już teraz.

Oto flaga w wersji z dzisiejszej sesji, po modyfikacji, które to modyfikacje niestety flagom się dość często przydarzają. :).

Z tej perspektywy patrząc, rynek powinien zmierzać w stronę 2440-43.

 

.

więcej na ten temat

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.