Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 20.11 – 21.11.2014 (SUPLEMENT)

Dzisiejsza sesja pozwoliła tym spośród czytelników, którzy podejmują ciut większe ryzyko, zarobić ok. 20 pkt.

Nie zachęcaliśmy bowiem wczoraj nadmiernie do wchodzenia dzisiaj na rynek ze względu na pewną dwuznmaczność sytuacji.

Z drugiej jednak strony pisaliśmy:

„W takiej sytuacji niezłym pomysłem – jeśłi za wszelką cenę chcemy grać – może być trzymanie się chwilowo ustalenia, że skuteczne zejście rynku poniżej 2418-20 i utworzenie się tam prospadkowych potwierdzeń, skłaniałoby nas bardziej do rozważenia spadków.”

W części głównej Planu precyzowaliśmy:

„Jeśłi kurs otworzy się poniżej 2418-20 lub rynek skutecznie od góry przełamie ten poziom, po czym dojdzie do potwierdzeń prospadkowych (mini  setupowych bądź na świecach intradayowych), to rozważyłbym następujące cele ewentualnych spadków: 2403-06, 2392 -94, 2385-88.”

I faktycznie po otwarciu poniżej 2418-20 i utworzeniu na M5 formacji świecowej gwiazdy wieczornej tuż pod tym oporem, zaczęliśmy konsekwentnie schodzić w dół.

Na poniższym wykresie interwału M15 widać, jak rynek, zgodnie z naszymi sugestiami inwestycyjnymi, najpierw spadł w okolice wsparcia 2403-06, a w drugim etapie – zbliżył się na odległość jednego punktu do kolejnego wskazanego przez nas wsparcia – 2392-94.

 

Dzisiejsze spadki niektórzy na pewno przypisali zadziałaniu intradayowej formacji głowy z ramionami.

Nie ma to dla nas juz teraz tak istotnego znaczenia, choć swoją drogą widać, jak rynek najpierw realizował zasięg rgr, a potem podchodził do wsparcia.

Co dalej?

Na wyższym interwale, H1, widać obiekt przypominający prospadkową flagę (trochę nietypową, „jednoprzęsłową”) z małą konsolidacją po wybiciu dolnego ograniczenia flagi. To dość typowa sytuacja, często wyprzedzająca finalną realizację wybicia..

Zasięg tej flagi to ok. 2367.

Na jeszcze wyższym interwale, H4, możemy z kolei znaleźć wariant formacji harmonicznej 121 z zasięgiem spadkowym ok. 2371.

 

.

więcej na ten temat

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.