Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 13.10 – 15.10.2014 (SUPLEMENT 2)

Wydaje się, że temat realizacji zasięgu RGR na H4 zostaje zamknięty. Kurs co prawda dotarł do 2385, czyli 10 pkt wyżej od zasięgu, ale nieraz tak się zdarza, że w sytuacjach, gdy wszyscy wokół „trąbią” 🙂 o jakiejś oczywistej formacji i jej zasięgu, to rynek płata małe lub większe figle. Nieraz zresztą bywa też tak, że dopiero po wprowadzeniu dylematu, czy formacja została ostatecznie „skonsumowana”, czy nie, następuje jej końcowe „połknięcie”.

Inna sporawa, że przy dużych formacjach o zasięgach mierzonych w setkach punktów cześć graczy przyjmuje, że „plus minus 10 pkt” jest właściwym podejściem do ścięcia zysków.

Nie wnikając, jak było tym razem, mamy do czynienia z symptomami odreagowania wzrostowego. Wybity został przy tym spadkowy kanał trendowy, które to wybicie może nas zaprowadzić do 2430-34.

O takim zasięgu ewentualnego odreagowania pisaliśmy już w niedzielę. Z kolei we wczorajszym wpisie poruszaliśmy kwestię katalizatora takiego ewentualnego Byczego ruchu, jakim mógłby być klin spadkowy z jego typowym zachowaniem w postaci wybicia górą.

Jak widzimy, zasięg odreagowania wzrostowego, zaznaczony przerywanymi cieńkimi liniami w kolorze różowym, sięga tu nawet oporu  w okolicach 2439-43.

Warto przy tym dostrzec pozytywyny dołkowy układ świecowy w postaci objęcia hossy.

Jeśli chodzi o świece, to dobrze by było zwrócić też uwagę na prowzrostowy odwrócony młotek potwierdzony białym korpusem na wykresie w kompresji dziennej.

Na razie piszemy tylko o odreagowaniu wzrostowym, bo formacja RGR jest formacją odwrócenia trendu i spojrzenie na wykres z tym założeniem wskazywałoby, że zaczynać się może obecnie czwarta fala, korekcyjna (wg schematu Elliotta) w impulsie spadkowym.

Nota bene jeśli założymy jej potencjalną równość z drugą falą (co często się zdarza), to odreagowanie powinno dotrzec właśnie do 2439-43. [Patrz oznaczenia zasięgu fal korekcyjnych na wykresie poniżej za pomocą większych prostokątów w kolorze pomarańczowym.]

Przy okazji ewentualnych zwyżek do rejonu 2430-34 rynek „załatwiłby ” też sprawę zamknięcia luki bessy z ostatniego piątku.

 

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.