Kontrakty na WIG20. Plan na jutro, wtorek, 21.01.2014.

Wczorajszy plan na dzisiejszy dzień pozostaje „w grze”.

Dzisiejsza sesja – ze względu na święto w USA – nie była zbyt dynamiczna. Fakt ten utrudnił też kierowanie się naszym planem, gdyż jego realizacja odbywała się jakby w zwolnionym tempie, głównie w rytm wydłużających się ponadstandardowo konsolidacji.

Trochę dynamicznych ruchów było tylko na samiutkim początku sesji. Wtedy to wskazywany przez nas jako istotny, poziom 2382-86 został mocno naruszony, a potem bardzo szybko doszło do gwałtownego powrotu kursu w jego rejon i wydłużającej się obrony wspomnianego poziomu przed skutecznym przebiciem go w dół.

Nie dochodziło jednak tak naprawdę do potwierdzenia chęci uniesienia się rynku w górę. Dopiero około godziny 10.30 pojawił sie mały świecowy młotek na interwale M15, który mógł skłonić co odważniejszych do zajęcia pozycji długiej – przy pewnej interpretacji naszych wskazówek – na poziomie 2383 (bid), ale wszystko, co można było z takiej pozycji tego dnia „wycisnąć” to ścięcie kilkupunktowego zysku między poziomami 2391 i 2393.

Co dalej?

Plan A – spadkowy.

Pozostają w mocy ustalenia z wczoraj, w tym sensie, że czekamy obecnie na potwierdzenie spadkowego nastawienia rynku (w ramach kontynuacji korekty) w rejonie oporów 2399-2403. Tym bardziej, że na interwałach M5 i M15 utworzyła sie szansa na prospadkową formację harmoniczną XABCD Motyla z silnymi proporcjami: 78.6% i 127.2%.

Co prawda – przy tych „silnych” proporcjach – nie zachodzi jednocześnie równość między falami CD i AB, ale ich relacja wzajemna jest opisana ważnym wpółczynnikiem 1.272, więc summa summarum ta formacja, mimo że jedynie intradayowa, może ułatwić nam jutrzejsze tradowanie.

Możemy bowiem nastawić się na otwarcie pozycji krótkiej w rejonie punktu D po stosownej, negatywnej formacji świecowej (i myśleć o ponownej wędrówce kontraktów na południe z trzema kolejnymi celami: 1. w rejonie strefy 2382-86, 2. w okolicy dzisiejszego dołka na 2371, 3. w obszarze 2355-60, jako naszymi TP) , bądź też …

Plan B – wzrostowy.

 … w przypadku zanegowania formacji Motyla – myśleć nawet o zagraniu longa między  poziomem  2403 a strefą 2413-15 (licząc się  z tym, że siła „złamanej” formacji harmonicznej może wynieść ceny nawet wyżej, do poziomu 2420 włącznie).

 

 

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.