Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 25.01.2016

Blog Miłosza Fryckowskiego ponownie został wytypowany przez organizatorów konkursu FxCuffs do kandydowania na BLOGA ROKU. Jeśli uważasz, że ten blog jest w jakiś sposób Tobie pomocny, proszę zagłosuj .

Głosować można tylko do końca stycznia, czyli do niedzieli.

Kontrakty terminowe na WIG20 z jednej strony próbują powiększyć korektę wzrostową za pomocą małej formacji podwójnego dna na wykresie M15, z drugiej zaś strony tym ewentualnym zwyżkom zagraża prospadkowa formacja 121 na H4 .

 

Widoczna na powyższym wykresie formacja 121 ma zasięg  1612. Poniżej pokazujemy z kolei formację podwójnego dna, której zasięg dotyka lokalnego oporu 1771-74.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że tzw. linia szyi formacji (żółta pozioma linia) została wybita w górę przy pomocy dość ładnej białej świecy. Potem zaś tworzyła się prostokątna wąska konsolidacja ( ozn. brązowe pogrubione linie), którą można uznać za tzw. bazę do dalszego ruchu w górę.

Co jeszcze może świadczyć na rzecz  pójścia kursu na północ? Niewątpliwie – niezłe dołkowe świece na H4 (patrz: pierwszy z dzisiejszych wykresów).

Ponadto, gdy spojrzymy na obraz sytuacji na wykresie dziennym (poniżej) , to możemy dostrzec klin spadkowy (ozn. linie pogrubione różowe), który wybija się w górę. W tym miejscu jednak trzeba powiedzieć, że można sobie wyobrazić poszerzenie tego klina i kontynuację spadków w jego obrębie (w kierunku poziomu 1612 bedącego zasięgiem formacji 121 na H4, o której była mowa na wstępie).

Gdyby jednak doszło do wzrostów, to ich celem mógłby być górny bok pomarańczowego prostokąta na ostatnim z wykresów (wypada na poziomie ok. 1830). Tenże prostokąt mógłby z kolei niejako współtworzyć potencjalną formację prospadkową 121 na wykresie D1 z zasięgiem minimalnym – bagatela! – ok. 1550.

Ten ostatni scenariusz byłby bardzo niebezpieczny dla Byków. Nie tylko ze względu na pogłębienie zniżek. Również z uwagi na to, że przy zejściu poniżej 1600 pkt stanęlibyśmy przed perspektywą ataku na dołki bessy z lat 2007-09 (1237).

Taka interpretacja sytuacji wynika z wykresu miesięcznego. Widoczna poniżej na tym interwale flaga prowzrostowa (ozn. pogrubione linie brązowe) – w razie spadków w okolice 1500 pkt – wybiłaby się de facto w przeciwnym do oczekiwanego kierunku, czyli na południe zamiast na północ.

 

To zaś zwykle powoduje zejście kursu przynajmniej do miejsca, w którym „umocowany” jest maszt flagi. W tym wypadku to właśnie rejon długookresowych dołków z ostatniego dziesięciolecia stanowi miejsce „umocowania” masztu analizowanej flagi.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.