Kontrakty terminowe na WIG20. Zbliża się decydująca rozgrywka

Kontrakty terminowe na WIG20 w czasie piątkowej sesji odczuły na koniec notowań presję podażową na wsparcie intra 2038-42, a tym samym na górną bandę bariery popytowej na interwale dziennym 2010-40+. Jeśli podaż sforsuje tę barierę, to wszystko może się rozstrzygnąć tuż pod nią, w rejonie 1990-2000.
Tam bowiem znajduje się aktualnie mediana dużej flagi pro wzrostowej na D1 o zasięgu minimalnym ok 2258 i większym – ok. 2287. Wcześniej zaś ta flaga wybiła się w górę, ale nieskutecznie, bo nie doszło do dalszej realizacji jej zasięgu wybicia i kurs wrócił do wnętrza formacji flagi.
Tak więc – odwołując się do analizy dedykowanej tego typu układom – można stwierdzić, że ewentualne wybicie mediany w dół oznaczałoby potwierdzenie słabości byków i sugerowało ruch w stronę przynajmniej w 1850-60 +. Tam są zlokalizowane ostatnie dołki oraz zniesienie 61,8% większego ruchu wzrostowego, zainicjowanego w marcu. Inwestuj codziennie online na FW20 i w USD/PLN oraz EUR/USD, FDAX, US500 razem z autorem artykułu!
Gdyby zaś byki wybroniły – z czym trzeba się jak najbardziej też liczyć – strefę wsparcia złożoną z bariery 2010-40+ i 1990-2000 (a tym samym medianę flagi), to w grze byłby nadal ruch w kierunku bieżących maksimów na D1 (interwał dzienny)  i W1 (interwał tygodniowy). Trzeba jednak zauważyć, że świeca na W1 na koniec tygodnia (wyraźna spadająca gwiazda) nie rokuje zbyt dobrze bykom.
Z drugiej strony jednak wsparcie 2010-40+ na D1 jest wzmocnione przez lukę (powstałą po wyborach) oraz przez minima dużego białego korpusu dziennego z powyborczego poniedziałku. Decydująca walka – w razie odbicia kursu od wsparcia – mogłaby się rozegrać w okolicy polowy cienia spadającej gwiazdy na W1, czyli około poziomu 2110.
Wychodząc poza kwestie techniczne (AT), należy stwierdzić, iż dużo może zależeć od rozwoju konfliktu na Bliskim Wschodzie oraz od sytuacji wokół terminów powołania nowego rządu w Polsce i  przyznania środków KPO.
Zapraszam na mój WEBINAR na pl.investing.com 23 października (PONIEDZIAŁEK) na godz.19.00: o stop lossach i take profitach. Tu można się ZAPISAĆ
(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.) 
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.