Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 20.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek najpierw dotarły i weszły w strefę oporu 2490-500, co braliśmy pod uwagę w poprzedzającym sesję artykule. Później rynek, wycofując się, ostatecznie obronił wsparcie intra 2474-78.

blog fw20 20.12.17 w1

Pisząc o wtorkowych notowaniach, warto odnieść się w sposób systematyczny do zmian, jakie zaszły w czasie ich trwania w stosunku do sytuacji poniedziałkowej.

W jej kontekście pisaliśmy m.in., że: „Gdy się z kolei zerknie na interwał H4, to warto przyjrzeć się wybitemu w górę klinowi zniżkującemu (ozn. kolor różowy), którego minimalny zakres wybicia to strefa 2490-500.” Po wtorku należy uznać, że ten minimalny zakres został faktycznie zrealizowany. Zresztą wystarczy spojrzeć na sam wykres.

blog fw20 20.12.17 w2Następna kwestia poruszana w przeddzień omawianej tu sesji dotyczyła równości korekt. Dokładnie rzecz ujmując, zwracaliśmy wcześniej uwagę na to, że rynek dotarł w poniedziałek do oporu w miejscu równości korekt na interwale dziennym. Dodawaliśmy przy tym, że owa równość jest diagnozowana z punktu widzenia wykresu kontynuacyjnego.

blog fw20 20.12.17 w3

W rezultacie wtorkowej sesji można mówić o tym, że na interwale D1 w tym zakresie nie doszlo do zmian, tzn. że rynek nie zanegował tej równości.

Wspomnijmy jednak, ze patrząc na drugi z dzisiejszych wykresów (H4), widzimy iż można potraktować sytuację nieco odmiennie i uznać, że do chwilowego wybicia owej równosci doszło, następnie jednak rynek się wycofał. Trudno natomiast do końca rozstrzygnąć jednoznacznie, czy zapowiada to powazniejszą rejteradę Byków, czy też stanowi to jedynie naturalne cofnięcie o trochę pogłębionym zakresie ruchu.

W kontekście tego ostatniego interwału (H4) pisaliśmy też w poprzednim tekście o formacji prowzrostowej ABCD o minimalnym zasięgu ok. 2520. Tu należy dopowiedzieć, że po pierwsze – podchodząc ostrożnościowo do oceny zasięgu tej formacji i biorąc pod uwagę jedynie korpusy świec, a nie cienie – to wypada on nieco niżej, na poziomie 2513. Nie zmienia to jednak faktu, że przynajmniej we wtorek kurs nie doszedł w bezpośrednie pobliże tej ceny.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.