Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 19.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek po dłuższym ruchu bocznym nad kluczowym oporem w okolicy 2450 – związanym  z górną strefą ponad dwutygodniowej konsolidacji – udały się w końcu żwawo na północ. Tak więc, lepiej późno niż wcale – mogą powiedzieć zwolennicy rajdu Św. Mikołaja.

blog 19.12.17 w1

Od strony technicznej  – warto zwrócić także na to uwagę – rynek dotarł w poniedziałek do oporu w miejscu równości korekt na interwale dziennym. Należy przy tym dodać, że owa równość jest diagnozowana z punktu widzenia wykresu kontynuacyjnego.

blog fw20 19.12.17 w3

Gdy się z kolei zerknie na interwał H4, to warto przyjrzeć się wybitemu w górę klinowi zniżkującemu (ozn. kolor różowy), którego minimalny zakres wybicia to strefa 2490-500.

blog fw20 19.12.17 w2

Przypomnijmy też formację prowzrostową ABCD o minimalnym zasięgu ok. 2520. Co ciekawe, zachowanie ceny w rejonie punktu zwrotnego (D) formacji, polegające na wąskiej konsolidacji, wskazywało najpierw na możliwość zanegowania formacji ABCD, czyli kontynuacji spadków.

Ostatecznie jednak doszło do zwrotu kursu w punkcie D i stąd mowa o potencjalnym minimalnym zasięgu, ktory przyjmuje się w punkcie C formacji.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.