Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 09.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek dawały przez dłuższy czas nadzieję zwolennikom przewagi popytu na ruch w stronę poziomu 1900+. Byliśmy już bardzo blisko, ale pod koniec sesji doszło jednak do rejterady Byków.

To, co dodatkowo może niepokoić, z punktu widzenia orędowników wzrostów, to zamknięcie poniżej wsparcia 1873-75. Z drugiej strony, zamknięcie nie było na tyle niskie, żeby Byki nie mogły liczyć na  prowzrostową formację 121 z zasięgiem położonym w obrębie oporu 1900-06.

Większą formację 121 o podobnym charakterze można zidentyfikować na wykresie dziennym. Minimalny zasięg tej formacji kształtuje się na poziomie 1914, ale w sprzyjających dla Byków warunkach (silnego rynku o tej orientacji) mogą się one pokusić o realizację większego zasięgu, na poziomie 1942. [Na wykresie poniżej różne potencjalne zasięgi są symbolizowane przez brązowe odcinki.o różnych długościach).

Przyglądając się blizej owej formacji prowzrostowej 121 na powyższym wykresie (ozn. dwa mniejsze pomarańczowe prostokąty), można dostrzec, że nie da się wykluczyć typowego cofnięcia do okolic 1860, zanim ewentualnie dojdzie do realizacji zasięgu 121 i kontynuacji zwyżki.

To zaś ładnie by korelowało z możliwością osunięcia sie kursu w rejon 1860-64/ 1858, gdyby mala formacja 121 z pierwszego dzisiejszego wykresu została zanegowana. Pamiętamy o obawach wyrażonych na wstępie w związku z zamknięciem sesji poniżej wsparcia 1873-75.

I wreszcie warto wspomnieć – już niejako tradycyjnie – o formacji odwróconej głowy z ramionami (ozn. oRGR) na H4, która ciągle nie doczekała się realizacji swego zasięgu (1910 pkt).

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.