Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 10.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę, po początkowym słabym relatywnie występie Byków, zaprezentowały pod koniec sesji dwa wzrostowe zrywy. Można było je odczytać jako próbę wybicia pro-Byczej flagi z zasięgiem w rejonie oporu 1900-06.

Nic z tego jednak nie wyszło, choć biorąc pod uwagę początkowe obawy zwolenników przewagi popytu, te wysiłki Byków mogły być odczytane jako niespodziewanie pozytywny ruch. „Chłodny” opis tej sytuacji mógł sprowadzić się do stwierdzenia, że prowzrostowa formacja 121 przekształciła się we flagę o tym samym charakterze.

Obecną sytuację można odczytać jako kreślenie flagi prowzrostowej na interwale M15  z zasięgiem w okolicy 1900-06.

Istota interpretacji środowej sesji może przejawiać się w tym,  że z punktu widzenia wykresu dziennego powrót w rejon środowych dołków mógłby być odczytany jako naturalne cofnięcie kursu po wybiciu prowzrostowej  formacji 121. Oczywiście, przy takiej interpretacji następnym etapem byłaby kontynuacja wzrostów  w stronę 1910+, albo nawet – ok.1940 (przy silnym Byczym rynku).

Ponadto, pamiętajmy proszę w czwartek o posiedzeniu banku europejskiego (ECB) i jego potencjalnym wpływie na przebieg czwartkowej sesji – w postaci najpierw bardziej konsolidacyjnej wersji wydarzeń, a potem – bardziej dynamicznej, kierunkowej. Miejmy także świadomość, iż polska polityka może  w kazdej chwili zaingerować  w wypadki na giełdowym parkiecie.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.