Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 08.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek wreszcie dokończyły realizację zasięgu dużej flagi prowzrostowej. Następnie zachowały się trochę podobnie, jak w piątek- po dłuższej konsolidacji pod szczytami nieco opadły z sił.

W przeciwieństwie jednak do końcówki tygodnia finał sesji należał do Byków, które wróciły do poziomu swych maksymalnych dziennych zdobyczy.

A oto w całej okazałości obraz zrealizowanego wreszcie minimalnego zasięgu flagi z interwałów H1/ H4.

Tak z kolei wygląda ścieżka, po której kroczyły kontrakty na WIG20 (górna strefa wykresu poniżej). Jak łatwo zauważyć, kolejne intradayowe korekty były ostatnio coraz płytsze (por. kolejne pomarańczowe prostokąty), co świadczyło o determinacji Byków do osiągnięcia lepszych wyników.

Ponadto, warto wspominieć o poniedziałkowej silnej reakcji na początku sesji na spadki na Zachodzie – asze Byki ani myślały dopuścić do rajdu kursu na południe.

Z drugiej strony jednak polityka „skrzeczy”, więc zawsze może pojawić sie nagły większy zwrot w ostatniej tendencji rynkowej.

Wracając do techniki, juz niejako rutynowo powtórzymy, że formacja odwróconej głowy z ramionami (ozn. kolorami żółtym i zielonym) na H4, o zasięgu 1910 pkt, jeszcze się nie wypełniła.

Widoczna na powyższym wykresie równość korekt (ozn. pomarańczowe prostokąty), widziana z perspektywy interwału dziennego (wykres następny) przywodzi na myśl możliwość wygenerowania nieco większych wzrostów – do poziomu ok. 1942 – o ile rynek sprzyjałby Bykom i doszłoby do realizacji formacji 121 w wersji  z maksymalnym zasiegiem.

Co ciekawego wydarzyło się w poniedziałek w prowadzonym przez autora Mentoring & Trading Room-ie? Po porannym – najpierw niezbyt przekonującym – przełamaniu lokalnego oporu 1873-75 ci spośród naszych czytelników, którzy podejmują większe ryzyko, grali na wzrosty. Dwa pierwsze nasze cele: 1885-90 i okolice 1894 (zasięg flagi) zostały osiągnięte. To przyniosło graczom wystarczającą satysfakcję. 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Przygotował: Miłosz Fryckowski, MentorFinansowy.pl
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.