Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 01.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek co prawda zaliczyły spadkową sesję, jednak Byki na zamknięciu obroniły ważny poziom z punktu widzenia wykresu dziennego – 1818. Tam kształtuje się wsparcie wynikające z połowy potężnej białej świecy z 17.lutego (rekordowa sesja).

Byki cały czas mogą liczyć na realizację zasięgu (1910 pkt)  formacji odwróconej głowy z ramionami na interwale H4 (ozn. kolor żółty i zielony).

Na powyższym wykresie widać także wspierającą Byki prowzrostową flagę (ozn. kolor brązowy) o podobnym zasięgu (1908). Formacją pro-Niedźwiedzią na tym samym interwale jest natomiast ABCD o zasięgu ok. 1730 pkt.

Spójrzmy jeszcze na wspomnianą wyżej flagę z nieco bliższej perspektywy – wykresu godzinowego. Wydawało się, że istnieje niebezpieczeństwo uznania przebicia jej mediany (po uprzednim nieskutecznym wybiciu z flagi w piątek) za oznakę wyraźnej słabości Byków.

Trzeba jednak zauważyć, iz na H4 da się obronić Byki przed takim zarzutem, gdyż na tym interwale owo nieskuteczne wybicie wygląda jedynie jak naruszenie. A to zmienia postać rzeczy i wyrównuje obecne szanse obu stron – podaży i popytu.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.