Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 02.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 pod koniec wtorkowej sesji sporo traciły, ale koniec końców Byki obroniły dwa przyczółki. Jeden to połowa dużej białej świecy dziennej  z 17.lutego (poziom 1818), a drugi to dolne ograniczenie prowzrostowej flagi na wykresie godzinowym.

Oto flaga, o której tu mówimy. Jej zasięg to obecnie 1894 pkt.

Odbicie od dolnej krawędzi flagi zostało niejako potwierdzone mocną świecą dołkową. Obecnie kluczowa będzie – z punktu widzenia Byków – skuteczność ewentualnego ataku od dołu na medianę tej flagi, która leży w rejonie lokalnego oporu 1823-24.

Dodatkowym papierkiem lakmusowym dla wartości działań popytu byłoby zaś przełamanie, bądź nie, oporu 1831-34. Ta bariera bowiem w ostatnich dniach była wielokrotnie atakowana przez Byki –  bez skutku.

Co mogłoby wspierać zwolenników przewagi popytu? Niewątpliwie, gdy patrzymy na wykres typowo intradayowy, M15, możemy zauważyć, że utworzył się tam klin spadkowy. Na koniec wtorkowej sesji było on wybijany górą. To oznacza możliwość – w tym konkretnym przypadku – podejścia kursu nawet do 1851-54 lub 1860-64. To z kolei byłoby jednoznaczne z ponowną próbą wybicia dużej flagi prowzrostowej, o której była mowa na wstępie.

Ciosem, który mógłby zniweczyć wysiłki popytu, byłoby wybicie owej flagi dołem, czyli w kierunku przeciwnym do oczekiwanego. To by pewnie oznaczało zejście kursu  w stronę wsparcia 1787-90, a potem możliwość kontynuacji spadków do okolic 1730-40 pkt.

Zasięg tych potencjalnych spadków to efekt ewentualnej realizacji prospadkowej formacji ABCD na H4 (ozn. czerwony kolor na wykresie poniżej). Na kontrze do tego scenariusza – patrząc przez pryzmat wykresu H4 – pozostaje realizacja formacji odwróconej głowy  z ramionami (ozn. kolor żółty i zielony) o zasięgu 1910 pkt.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.