Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 06.08.2015

W sierpniu główny Plan transakcyjny będzie publikowany w niedziele, a w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki będą ukazywać się suplementy do tego planu.

Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli zarobić od kilkunastu do dwudziestu punktów.

Ci, którzy skorzystali ze wskazówki, żeby wchodzić bez zbędnej zwłoki przy mocnym ruchu w górę, przebijającym opór 2229-33 (wybicie ze spodka, o którym ostatnio sporo pisałem) zarobili więcej, ci zaś, którzy weszli póżniej, w okolicy poziomu 2237 – ciut mniej.

Cel minimalny był wskazany we wcześniejszych wpisach – kilka punktów powyżej oporu 2247-53. I rzeczywiście, tam dziś rynek dotarł i zaliczył tamże maksimum dzienne!

Ten zasięg dzisiejszego ruchu można tłumaczyć nie tykoprze pryzmat utworzenia filiżanki/ spodka, ale równiez z punktu widzenia dwóch flag prowzrostowych (oznaczonych kolorem fioletowym  na wykresie poniżej).

Nadal istnieje też opcja – co widać na ostatnim wykresie – powstania flagi prospadkowej (kolor brązowy) z zasięgiem nawet w okolicy 2110 (sic!).Trzeba jednak w tym miejscu dodać, że na wykresie dziennym doszło dziś do wybicia górą z długo formowanego kanału spadkowego, a rynek zamknął się przy tym istotnie powyżej ważnego oporu  w okolicy poziomu 2230.

Nadal jednak nie wygląda za dobrze dla Byków sytuacja na interwale tygodniowym. Co prawda, rynek wybronił na razie wsparcie 2140-70, ale ważne dla dalszego rozwoju wydarzeń może być zamknięcie piątkowe.

Gdyby dane z rynku pracy w USA były dobre (lub dobrze odczytane), to jest szansa na przełamanie równości korekt na wykresie W1 (pomarańczowe prostokąty – patrz poniżej. Tym samym zaś – na istotniejsze polepszenie się sytuacji Byków również na tym interwale.

Nastepnym celem w ramach tego pro-Byczego scenariusza byłby opór 2269-74, a ewentualnym następnym – kolejna kluczowa bariera, w rejonie 2292-94.

Trzeba jednak cały czas pamiętać o możliwości zniżek – jeśli nie bardziej zdecydowanych,  w ramach koncepcji wzmiankowanej wyżej flagi prospadkowej, to przynajmniej – w ramach naturalnego powrotu do wybitego dziś kanału spadkowego na D1.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .W wakacje uczestnicy nic nie tracą – ich wyjazdy wakacyjne są odliczane od abonamentu.

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.