Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 22.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek konsolidowały się wewnątrz prowzrostowej flagi intradayowej, o której pisaliśmy w przeddzień. Na koniec sesji próbowały się z niej wybić górą – co prawda bez końcowego sukcesu, ale też bez pogrzebania szans na sukces w najbliższej przyszłości.

Biorąc pod uwagę próbę dźwignięcia rynku w ramach tradycyjnego rajdu Św. Mikołaja, nie można wykluczyć, że dojdzie jednak do skutecznego wybicia i do realizacji zasięgu tej flagi (ozn. kolor brązowy), który sytuuje się w rejonie cenowym 2504-07.

blog fw20 22.12.17 w1

Warto w tym miejscu zaważyć, że niewiele wyżej znajduje się strefa 2513-21, która może być uznana za minimalny cel dla większej formacji pro-Byczej, typu ABCD, utworzonej na interwałach H4/ D1.

blog fw20 22.12.17 w2

Nadal plany popytu mogłyby ulec zniweczeniu, o ile doszłoby do trwałego zejścia kursu poniżej wsparcia w okolicy ostatnich dołków na poziomach: 2462, 63 i 66, do których przylega równość korekt intradayowych (patrz: pierwszy dzisiejszy wykres).

Z kolei blisko tej ostatniej wymienionej strefy wsparcia przebiega istotne jej wzmocnienie, konkretnie na poziomie 2460-61, wynikające z połowy wysokości dużego białego korpusu dziennego z poniedziałku.

Na ostatnim z pokazanych dziś wykresów, dotyczącym interwału D1, widzimy też, co mogłoby się stać, gdyby podaż mocniej zaznaczyła swoją obecność w rejonie, w którym obecnie przebywa kurs. Wtedy można by mówić o próbie zainicjowania formacji harmonicznej 121 o zasięgu ok. 2330.

blog fw20 22.12.17 w3

 

Tak, jak jednak to było powiedziane na początku, trudno będzie zastopować pewnie Świętego, skoro nie dokonała tego środowa sytuacja polityczna (decyzja KE). Tym bardziej, że świece dzienne i na interwale H4, bliskie ostatnich szczytow, raczej też przemawiają na rzecz Byków.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM CZYTELNIKOM SPOKOJNYCH ŚWIĄT I ODPOCZYNKU OD GIEŁDOWYCH LICZB I EMOCJI !

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.