Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 06.09.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek najpierw ładnie wybiły się górą z kilkudniowej trójkątnej konsolidacji. Potem zaś, po długim i wąskim ruchu bocznym, tworzonym pod górnym ograniczeniem oporu na wykresie tygodniowym: 2537-54, gwaltownie i głęboko się wycofały. 

Bykom będzie w tej sytuacji ciężko wrócić do kontrolowania rynku. Po falszywym wybiciu (tak można uznać) z trójkąta na H1 Niedźwiedzie będą chciały wykonać ruch do 2474-78, gdzie wypada klasycznie mierzony (ozn. fioletowy słupek) zasięg wybicia w drugą stronę, czyli dołem.

Byki z kolei będą zapewne za wszelką cenę  chciały – żeby „utrzymać się w grze” –  obronić równość większych korekt na H1, która wypada na wsparciu 2497-500 (ozn. większe pomarańczowe prostokąty).

Nie można wykluczyć w obecnej sytuacji, że do drugiego ataku na opór na W1 (2537-54) na razie nie dojdzie i że rynek będzie próbował zacząć większą korektę. Poczekajmy jednak na zamknięcie świecy tygodniowej, bo Byki mimo wszystko mogły nie powiedzieć ostatniego słowa.

We wtorek w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play graliśmy na wzrosty z poziomu ok. 2530 w stronę 2549-54. Trzeba zwrócić uwagę, że końcowy cel byl precyzyjnie wyznaczony. Największym problemem zaś bylo samo wejście, bo trzeba było otworzyć pozycję w ciągu 2-3 minut od pojawienia się sygnału kupna, a w dodatku jeśli ktoś chciał wchodzić ciut niżej niż na 2530, to musiał potem gonić rynek.  Możesz dołączyć na próbę!   

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.