Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 23.08.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek kontynuowały ruch na pólnoc, choć nie tak dynamicznie, jak wcześniej. W przeddzień pisaliśmy, że licząc się z dalszym ruchem w stronę 2400, możemy się jednocześnie spodziewać, że w rejonie 2390-2400 dojdzie do decydującej rozgrywki między Bykami a Niedźwiedziami.

I faktycznie, tam się rynek we wtorek zatrzymał. Zanim to nastąpiło doszło do lekkiego cofnięcia. Tak opisywaliśmy tę możliwość w planie dnia przed sesją, w ramach programu Mail & Play: ” Gdyby nie udało się pokonać skutecznie [oporu] 2380-85, to rynek mógłby wracać do 2370-74 i stamtąd ponownie dążyć do odbicia w górę. ”

Tak też sytuacja rynkowa przebiegła. Z kolei  – dotykając szerszego aspektu obecnej sytuacji – we wczorajszym artyklule założyliśmy, że rynek zrealizuje zasięg formacji ABCD i jeśli pójdzie za ciosem, wchodząc z powrotem w strefę powyżej 2400, to odrodzą się szanse na ruch w stronę 2450-2500.

Gdy się patrzy na wykres dzienny, można jednak uznać, że o ile nie pokonamy okolic 2390-2400, to może powstać inny niż dotychczasowy (opisywany w poprzednich artykułach) wariant prospadkowej formacji RGR (ozn. linie zielone,cieńsze, na wykresie poniżej). Tak więc, możemy zbliżać się znów do ważnej – z punktu widzenia dalszego rozwoju sytuacji – bariery. Ta teza, postawiona wczoraj, na którą się powołujemy też na wstępie dzisiejszej analizy, pozostaje  w mocy.

 Możesz dołączyć na próbę!   W wakacje nic nie tracisz, Twój urlop jest odliczany od abonamentu.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.