Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 16.09.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek znowu się konsolidowały dość wąsko. Podstawowy dylemat też pozostał niewzruszony: dalsza realizacja prospadkowej formacji głowy z ramionami czy też zakończenie korekty post-Brexitowych wzrostów?

Pozostawanie kursu w konsolidacji, która wpisuje się w schemat prospadkowej, intradayowej flagi (ozn. kolor brązowy) z zasięgiem ok. 1687, działa oczywiście na wyobraźnię Niedźwiedzi. Byki natomiast stawiają na szybki atak na opór 1751-54, gdzie przebiega linia szyi dużej formacji RGR na H4/ D1 z zasięgiem – bagatela! – 1630 pkt.

Tej ostatniej koncepcji sprzyja formacja prostokątnego trójkąta o nastawieniu wzrostowym (ozn. kolor fioletowy na wykresie powyżej) i zasięgu 1779. Podobnie – jak do jakiegoś stopnia – chwilowym zwyżkom sekunduje potencjalna modyfikacja chorągiewki pro-Niedźwiedziej we flagę o tym samym charakterze.

Cały czas widać też, na interwale H4, możliwości odbicia na północ, związane z konceptem trójfalowego układu korekcyjnego (zawierającego ostatnią falę spadkową i wcześniejszą z okresu: 12.08-02.09) oraz zależnościami 113% i 100% między tymi ruchami, zlokalizowanymi w strefie cenowej 1684-1700.

Południe jest zaś oczywistym celem Niedźwiedzi, które wierzą w pełną realizację formacji RGR.

Nas jednak intresują najbardziej szanse na skuteczny trading. Ostatnie dwa dni – dość wąskich konsolidacji – nie sprzyjały ambitniejszym zagraniom, choć nie można nadmiernie narzekać, bo wcześniejszy trzydniowy okres przyniósł kilkudziesięciopunktowe zdobycze na naszych kontraktach. W piątek uwaga na Trzy Wiedźmy!

W poniedziałek,  19.09., o godz. 19.00, na serwisie społecznościowym FXParkiet.com , odbędzie się mój webinar (bezpłatny) pt.   Skalpowanie „od bandy do bandy” i inne techniki na FW20 oraz DAX  ZAPRASZAM

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.