Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 22.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek przedświąteczny, można powiedzieć, że nie zaskoczyły inwestorów, bo rynek nie był skory do nadmiernej ruchliwości. Zmianę, która nastąpiła, można opisać jako przekształcenie prowzrostowej chorągiewki na interwale M15 we flagę o tym samym charakterze. 

Zasięg tej flagi (ozn. kolor fioletowy) wynosi 1965. Nadal funkcjonuje też pro-Bycza formacja  typu 121 (ozn. dwa pomarańczowe prostokąty) o zasięgu bardzo podobnym – 1966.

Na następnym wykresie, godzinowym, widać te same układy, ale wprowadzona została tu także formacja o wymowie przeciwnej – spadkowej. Chodzi o zaznaczoną za pomocą czerwonych strzałek formację ABCD z zasięgiem na poziomie 1908.

Trzeba jednak powiedzieć, że formacje ABCD w sytuacji, gdy w okolicy punktu D tworzy się konsolidacja – a tak rzecz się ma w tym przypadku – najczęściej bywają negowane. Tak więc możemy się spodziewać przełamania ostatnich szczytów bez ‚konieczności” schodzenia kursu najpierw na południe w kierunku 1900-06.

Gdyby jednak mimo wszystko do tego doszło, to przypominam, że prawdziwe kłopoty Byków zaczęłyby się tak naprawdę dopiero, gdyby świeca dzienna została zamknięta poniżej 1873-75. Wtedy bowiem doszłoby do przekroczenia głębokości dotychczasowych największych korekt w ostatnim trendzie wzrostowym na H4/D1.

Pozwolę sobie również przypomnieć, że gdyby jednak doszło do realizacji scenariusza wzrostowego – co wydaje się wariantem bardziej prawdopodobnym – to ważnym oporem w ruchu kontraktów w stronę poziomu 2000+ mogłoby być zgrupowanie kilku ważnych zniesień Fibo na wykresie dziennym (38,2%; 61,8%; 127,2%). Występuje ono w rejonie cenowym 1987-93.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.