Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 09.12.2015

Blog Miłosza Fryckowskiego ponownie został wytypowany przez organizatorów konkursu FxCuffs do kandydowania na BLOGA ROKU. Jeśli uważasz, że ten blog jest w jakiś sposób Tobie pomocny, proszę zagłosuj .

Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli zarobić dwukrotnie po kilkanaście punktów, a niektorzy z nich za pierwszym podejściem już byli bogatsi o ok. 25 pkt.

Rynek najpierw, niedługo po otwarciu, był trochę dwuznaczny w swych zachowaniach. Pokazywał chęć schodzenia niżej poprzez zamknięcie świecy M15 poniżej wsparcia 1860-64, ale zanim to nastąpiło nieomal nie poradził sobie z oporem 1873-75.

Koniec końców rozpoczęły się spadki. Jako filtru, którego pokonanie miało nas przekonać o rychłym marszu Niedźwiedzi na południe, użyliśmy lokalnego wsparcia 1851-54. Bardzo ważna okazała się jednak błyskawicznie przeprowadzona analiza, zgodnie z którą przełamanie strefy cenowej 1840-45 mogło spowodować dynamiczne spadki co najmniej w rejon 1822-25.

Tak faktycznie się stało! Skad wzięlo się to przekonanie?

Otóż w rejonie 1840-45 leżał punkt zwrotny D małej prowzrostwej formacji ABCD.Rejon ten był jednocześnie wzmocniony wsparciem wynikającym z połowy korpusu dużej białej świecy na H1 z piątku.

Tak więc negacja strefy 1840-45 oznaczała jednocześnie negację formacji ABCD i szybki spadek w okolice minimum owej świecy z piątku oraz miejsca, gdzie relacja między kolejnymi falami zniżkowymi na M15 wynosiła 161.8% (poziom 1822).

Sam finał sesji polegał na próbie tworzenia małego i dużego podwójnego dna w okolicy wsparcia 1809-11. Obecnie podstawowe pytanie wydaje się dotyczyć tego, czy to podwójne dno będzie nadal tworzone – co może zapewnić wzrosty przynajmniej do rejonu 1873-75 lub 1885-90 – czy też dojdzie do szybkiego, kolejnego ataku na dołki.

Ta ostatnia możliwość mogłaby  zostać sprowokowana za sprawą małej formacji 121 (ozn. pomarańczowe prostokąty na wykresie powyżej) z  zasięgiem ok. 1800) . Patrząc zaś z perspektywy interwału dziennego, Byki moga się obawiać również formacji 121, ale o zasięgu – bagatela! – ok. 1750 (ozn. pomarańczowe prostokąty na wykresie poniżej).

.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.