Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 12.11.2015

We wtorek przed Świętem Niepodległości nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie – szczególnie ci podejmujący nieco większe ryzyko – mogli zarobić najpierw kilkanaście punktów na spadkach (spod oporu 2027-31), a pod koniec sesji – dołożyć jeszcze od kilku do kilkunastu punktów na wzrostach.

Obecnie rynek rozpoczął sugerowaną przez nas wcześniej większą korektę z pierwszym celem w okolicach 2042, przełamując ostatecznie wspomniany wyżej opór. Jednocześnie – ponieważ w okolicy 2040 wypada równość korekt na H4 – zatrzymanie, do którego doszło pod koniec przedświątecznej sesji, było jak najbardziej naturalne.

Następny możliwy i też dość naturalny cel to 2060 (zniesienie 38,2% ostatnich spadków oraz linia szyi formacji podwójnego szczytu z ubiegłego tygodnia). Można przy tym założyć, że ewentualnie kurs w swojej wedrówce na północ dotrze ciut wyżej, do oporu 2066-73.

I wreszcie, jeszcze wyżej leży ważna bariera 2082-86, od której tydzień temu kilkakrotnie odbijały się Byki. Jej przełamanie mogłoby być dość istotne dla rynku i otworzyć drogę nawet do 2200.

Warto przy tym mieć cały czas na uwadze to, o czym była mowa w poprzednich wpisach. To mianowicie, iż obecny powrót do wyższych kwotowań to albo cofnięcie do wybitego wcześniej trójkąta symetrycznego na D1, albo przekształcenie się tej formacji w trójkat prostokątny, bądź też – docelowo – w prostokąt.

Ta pierwsza opcja oznaczałaby w miarę szybki powrót do spadków (być może nawet już teraz, bez podchodzenia kursu wyżej, w strone 2060). Z punktu widzenia zaprezentowanego na wstępie wykresu intradayowego wehikułem prowadzącym do zniżek mogłaby być prospadkowa flaga (ozn. kolor brązowy)  z zasięgiem ok. 1990.

Z drugiej strony, wydaje się, że wcześniejsze dzisiejsze rozważania o potencjalnym podejściu kursu do 2060 i wyżej mogą okazać się bardziej spójne z pewnymi szerszymi koncepcjami rynkowymi (na wykresie W1).

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.  

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o okazjach inwestycyjnych, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.