Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 02.07 – 03.07.2015 (SUPLEMENT)

Dziś w Mentoring & Trading Room-ie graliśmy najpierw na spadki spod oporu 2305-09 w kierunku 2292-94, a potem próbowaliśmy zagrania w przeciwnym kierunku między tymi barierami.

Oba pomysły inwestycyjne były słuszne, choć trzeba dodać, że na samym początku sesji można było się doszukiwać sygnału świecowego prowzrostowego, nad barierą 2305-09. Na szczęście w okresie, gdy Grecja „rządzi” rynkiem, staramy się wchodzić w transakcje, gdy skorelowany ruch odbywa się jednocześnie na DAX. W tym konkretnym przypadku takiej „pomocy” od DAX-a nie było.

Inna sprawa, że oczekiwanie na „wsparcie” od niemieckich graczy może też byc utrudnieniem. Tego też dziś doświadczylismy, gdy padł sygnał prospadkowy i otwieraliśmy na poziomie 2303-04 pozycje krótkie z celem 2292-94, a rynek niemiecki chwilowo „wstrzymywał” nasze notowania przed zdynamizowaniem ruchu na południe.

Jeśli chodzi o setupy/formacje/narzędzia  Analizy Technicznej, to obecnie przeważają schematy prospadkowe.

Najpierw zerknijmy na wykres poniżej.

Widzimy na nim zasięg wybicia z kanału wzrostowego (niebieskie słupki) i flagi prospadkowej (oznaczonej na brązowo) – obydwa w okolicach cenowych 2276-77.

Teraz spójrzmy na perspektywę większej flagi intradyowej z zasięgiem zniżek w rejonie wsparcia 2247-53.

I wreszcie, na koniec obserwacja wykresu H4 daje powody do diagnozy, zgodnie  z którą  możliwa jest zarówno koncepcja prospadkowa (formacja 121 – pomarańczowe prostokąty –  z zasięgiem tuż pod dołkiem na 2229.), jak i prowzrostowa (różowy klin spadkowy z możliwością korekty w stronę linii cieńkiej przerywanej w tym kolorze, czyli nawet do 2346-48).

 

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .W wakacje uczestnicy nic nie tracą – ich wyjazdy wakacyjne są odliczane od abonamentu.

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.