Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 11.05 – 13.05.2015 (SUPLEMENT)

Dzisiejsza sesja przyniosła zejście kursu do ważnego wsparcia 2511-14  (co nota bene braliśmy wczoraj pod uwagę) i jego obronę. Można było spodziewać się tam – w kontekście niektórych komentarzy dotyczących wyborów prezydenckich –  jeszcze mocniejszego naporu podaży.

Wydaje się, że „na tapetę” może wrócić obecnie temat ewentualnego wydłużenia w czasie i pogłębienia bieżącej korekty do wsparcia 2454-58.

(Poniżej wykres dzienny, gdzie widać porównanie za pomocą prostokątów korekty lutowo-marcowej, którą można uznać za elliottowską falę drugą, z obecną, która być może stanowi falę czwartą.)

Jednocześnie warto zauważyć, że hipoteza pogłębienia obecnej korekty mogłaby dobrze korelować z  koncepcją  flagi prowzrostowej na H4, o której pisaliśmy wczoraj. W jej ramach należałoby przyjąć, że może teraz dojść do budowania drugiego „przęsła” w obrębie flagi, co skutkowałoby zejściem kursu w okolice 2454-58.

Trzeba jednak pamiętać, że z kolei skuteczne wybicie ostatnich szczytów na 2535 i 2537, już teraz, mogłoby być uznane za zakończenie rysowania flagi i jej wybicie już na obecnym etapie. To negowałoby założenie pogłębienia korekty.

Przypominamy też, że minimalny zasięg flagi sytuuje się w obrębie kluczowego, z punktu widzenia wyższych interwałów (D1 i W1), oporu na 2550-54.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.