Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 19.03 – 20.03.2015 (SUPLEMENT)

Dzisiejsza sesja przyniosła z sobą ważne wydarzenie rynkowe: wybicie z ponad dwumiesięcznej konsolidacji. Nasi czytelnicy, zarówno ci w Mentoring & Trading Room-ie, jak i pozostali, mogli przy tym zarobić 20-30 pkt.

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników. 

Nie było to jednak łatwe zadanie, chociaż wczorajszy Plan A – wzrostowy dość precyzyjnie opisał to, co się stało dzisiaj i wiążące się z tym okazje inwetycyjne:

„Jeśli rynek zaneguje opór 2343-45, można rozważyć longi w kierunku 2360-63 [ … ]. Jeśłi 2360-63 zostałoby skutecznie wybite w górę, warto by rozważyć longi z celem 2368-71.Jeśli Byki poradziłyby sobie z górnym ograniczeniem wielotygodniowej konsolidacji w w/w rejonie cenowym, to następny cel to opór 2384-89.”

Problem polegał na tym, że zarówno zaraz po otwarciu, jak i po przebiciu 2360-63, tworzyły się świece typu momentum, co oznaczało konieczność szybkich decyzji co do wejścia. Ponadto, w momencie gdy kurs przełamał kluczowy opór 2368-71 tylko za pomocą świec M5/M15, wejście na kontynuację wzrostów, w kierunku 2384-89, wymagało podjecia trochę większego ryzyka.

Obecnie sytuacja wskazuje z jednej strony na mozliwość kontynuacji wzrostów, ale również na typowy dla rynku powrót do okolic wybicia z konsolidacji.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że Byki mogłyby nawet pozwolić sobie na dopuszczenie do powrotu kursu do innej ważnej linii wybicia: górnej linii spadkowego kanału trendowego na wykresie dziennym (obecnie ta linia znajduje sie w okolicach wsparcia 2343-45).

Na wykresie powyżej widać też, jak rynek neguje równość korekt, co jest kolejnym pozytywnym akcentem z punktu widzenia zwolenników przewagi popytu. Podobną uwagę należałoby wygłosić w kontekście zanegowania przez byki rgr, utworzonego na H4 w obrębie wybitej konsolidacji. Pisaliśmy o tej formacji wielokrotnie w poprzednich dniach.

Przy okazji spojrzenia na rynek Byczym okiem, można też pokusić się o próbę opisania rynku za pomocą prowzrostowej flagi na H4/D1.

Szerzej, m.in. na temat zasięgu tej i innych formacji, napiszę w niedzielnym Planie. Od poniedziałku bowiem będziemy już bazować w analizach tylko na nowej serii kontraktów (FW20M1520). Jutro zaś „Trzy wiedźmy”.

Dziś tylko wspomnę, że mała formacja prowzrostowa 121 pokazana na drugim z dzisiejszych wykresów (za pomocą pomarańczowych prostokątów) ma  – wg kwotowań nowej serii – zasięg ok. 2378. W tej okolicy cenowej można też zacząć szukać dolnego ograniczenia kolejnego lokalnego oporu w ewentualnej wędrówce Byków na północ.

Wybicie z wielotygodniowej konsolidacji – z perspektywy nowej serii – dokonało się po przebiciu oporu 2345-48. Tę strefę cenową wskazaliśmy wyżej jako najbardziej prawdopodobny cel w razie standardowego cofnięcia się rynku po wybiciu.

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.