Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 15.01 – 16.01.2015 (SUPLEMENT)

Dzisiejsze dynamiczne spadki spowodowane decyzją Banku Szwajcarii i ich potencjalnymi konsekwencjami (zagrożenia dla banków) pomogły zrealizować w pełni spadkową formację ABCD na H1. Jej minimalny zasięg wypadał w punkcie C.

Przy okazji  „pękły” ważne bariery, o których pisaliśmy, wynikające z równości ostatnich największych korekt (zaznaczone na wykresie poniżej prostokątami). 

Z punktu widzenia wykresu dziennego powstała możliwość kontynuacji spadków w ramach kolejnej fali spadkowej (tzw.piąta fala Elliotta; prostokąty poniżej pokazują fale korekcyjne – drugą i czwartą).

Tym samym mogłaby zostać też zanegowana duża prowzrostowa formacja ABCD na D1, o której często ostatnio pisaliśmy.

Odreagowanie dzisiejszych spadków mogłoby przybrać na sile, gdyby Bykom udało się pokonać opór wynikający z połowy dzisiejszej świecy typu marubosu na H4 (okolica cenowa 2320, zaznaczona niebieską poziomą linią).

Na razie jednak potencjalną podstawą do wzmożenia działań zaczepnych Byków, w ich obecnej trudnej sytuacji, jest pokonanie 2305-07 i 2312-16.

Kontynuacja spadków mogłaby oczywiście doprowadzić nas do ostatnich dołków na 2247 z 16.grudnia ub.r. i ewentualnie dalej w stronę 2180 (zasieg formacji 121 na D1).

Pewne nadzieje Byki  mogą pokładać w dołkowych świecach tygodniowych, o ile podaż nie zakończy bieżącego tygodnia jeszcze bardziej spektakularnym sukcesem..

Dzisiejszy dzień w naszym Mentoring & Trading Room-ie – mimo że siłą rzeczy nasycony większymi emocjami niż zawsze – zakończył się sporymi zyskami niektórych graczy na spadkach.

Znaleźli się jednak też tacy, którzy musieli  w pocie czoła odrabiać początkowe drobne straty wynikające z wysokiego otwarcia powyżej 2353-56. Otwarcie to prowokowało bowiem do zajęcia pozycji długich i obrony ich tuż poniżej 2353-56.

Zajecie pozycji krótkich w trakcie późniejszych spadków mogło z kolei nastręczać pewnych trudności tym graczom, którzy nie lubią wchodzić w trakcie tworzenia się dynamicznych świec trendowych.

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.