Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 08.01 – 09.01.2015 (SUPLEMENT)

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

 

Tekst dzisiejszego wpisu

Niektórzy z naszych czytelników zarobili dziś ok. 20, a nawet prawie 30 pkt. Znaleźli się jednak tacy, którzy wyszli „na zero”, a nawet ponieśłi drobną stratę.

Skąd te różnice?

Z jednej strony, wczorajszy nasz Plan na dzisiejsza sesję był w miarę prosty i okazał się nad wyraz skuteczny:

„Jeśli dojdzie do otwarcia powyżej 2328-31 bądź skutecznego przełamania tego oporu  w trakcie sesji, rozważyłbym długie pozycje  z celem 2343-45.Jeśli rynek poradzi sobie z tą przeszkodą, nastepnym celem byłby opór 2368-71 [ … ]”

Z drugiej strony okazało się, że trzeba było podejmować na samym początku sesji bardzo szybkie decyzje wejścia zaraz po przebiciu 2328-31.

Ponadto, po zamknięciu świecy przebijajacej opór wejście możliwe było juz tylko na poziomach 2333-34, a nie niżej. I wreszcie – co istotne – rynek szybko zaczął uciekać na północ.

W rezultacie spora grupa uczestników naszego Mentoring & Trading Room-u nie zdążyła z trade’m i nie zyskała profitów wynikających z pierwszego ruchu kursu w kierunku 2343-45.

W dugiej fazie sesji z kolei – po otwarciu pozycji na kontynuację wzrostów, bedącym konsekwencją przebicia przez kurs 2343-45 – trzeba było się stosunkowo nisko bronić, gdyż bezpieczny Stop Loss, założony na bazie porównania największych korekt  w ostatnim ruchu wzrostowym, wypadał poniżej 2337.

I faktycznie, rynek doszedł korekcyjnie do 2338 (wg kwotowania FPL20), po czym w końcówce sesji doszedł dokładnie do załozonego przez nas w Planie  celu nr 2. Był nim opór 2368-71. 

Na powyzszym wykresie widać też precyzyjną realizację formacji 121.

Co dalej?

Z jednej strony, nadal katalizatorem wzrostów jest duża formacja ABCD na wykresie dziennym, z zasięgiem w okolicach 2490 (punkt C formacji) i z pięknym, pro-Byczym układem świec dołkowych (bardzo mocno potwierdzona dziś formacja świecowa objęcia hossy).

Z drugiej strony, rynek dotarł do dość istotnego oporu wzmocnionego prospadkową formacją ABCD ( z zależnością AB = CD ) na wykresie godzinowym.

Niektórzy odnajdą tam formację XABCD typu Gartley (zaznaczoną lekko szarym kolorem).

Oczywiście, ewentualna realizacja tej formacji spowodowałaby głęboką korektę ostatnich wzrostów (punkt C formacji leży tam, gdzie ostatni dołek, na  2268).

Spore spadki mogłyby też wynikac z faktu, iż na wykresie intradayowym można zidentyfikować formację klina wzrostowego.

Jeśli założymy, że formacja się wypełniła, to oznacza, że nadchodzi jej korekta. Może ona łatwo sprowadzic kurs w dół, w rejon wsparcia 2312-16 (tam znajduje się druga fala Elliottowska w ramach klina, której obszar jest częstym celem korekt klinów).

Ta druga wersja wydarzeń wydaje się bardziej prawdopodobna.

Bykom z kolei marzy się łatwe przełamanie oporu na 2368-71, co ułatwiłoby im niewątpliwie atak na 2390, a potem być może dalszą szybką realizację zasięgu dużej formacji ABCD na D1.

Uwaga! Pamiętajmy jutro proszę o amerykańskich danych z rynku pracy o 14.30.

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.