Kontrakty na WIG20. KOMENTARZ INTRADAY, 13.02, 12:00. W czasie sesji dostępny dla uczestników programu MentorFinansowy.pl.

Witam! Sesja przebiega między strefą 2475-76, która była tylko nieznacznie naruszona w dół (do poziomu 2472) a poziomem 2485, który ma obecnie charakter lokalnego, intradayowego oporu.

Generalnie z wczorajszego naszego planu wynikało, że gramy longi, jeśli rynek złamie skutecznie barierę 2500 -02, którą to okoliczność określaliśmy jako mało prawdopodobną. I jak na razie słusznie.

Zagranie na krótko – jako jedną z opcji – sugerowaliśmy po przebiciu 2475-76 i utworzeniu potwierdzenia świecowego. Do tego, oczywiście, przynajmniej na razie nie doszło.

Druga sugestia „shortowa” brzmiała tak: „Jeśłi kurs otworzy się między strefą 2500-02 a 2475-76 i utworzy świecę intradayową prospadkową i/ lub mini setup o takim charakterze, najlepiej jak najbliżej pierwszej z tych stref, to warto rozważyć shorty z TP w rejonie 2454-57, albo przynajmniej 2464-67. Przy ustalaniu TP należy wziąć pod uwagę dzienny ATR, który wynosi ok. 40 pkt.”

Tu, jeśli ktoś uznał, że ukształtowanie się spadającej gwiazdy na M15, dotykającej górnym cieniem 2486, spełnia z punktu widzenia jego strategii odnośnie szerokości SL, warunki do wejścia, to mógł dotychczas liczyć na ścięcie zysku ok. 10-punktowego. Trzeba przy tym zauważyć, że spadajaca gwiazda była w pewnym sensie „neutralizowana’ przez wcześniejszy młotek, stąd obrona denka wydawała się logiczna.

 

Szanowni Czytelnicy naszego bloga, dzięki za dotychczasowe bycie z nami. Od 5.lutego pozwalamy sobie wprowadzić pewną zmianę w popularnej i prowadzonej już trzeci miesiąc serii wpisów „Kontrakty na WIG20. Plan transakcji na jutro.”. Otóż, dodatkowo publikujemy krótkie komentarze w trakcie sesji giełdowej, które dotychczas były rozsyłane mailowo do uczestników naszego programu MentorFinansowy.pl. Ci z Państwa, którzy są objęci naszą bieżącą opieką w zakresie wszystkiego, co wiąże się z inwestowaniem, oraz szkoleniami, mają mozliwość wglądu w te komentarze od razu, na podstawie hasła. Pozostali z Państwa – po sesji.
 

 

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.