Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 06.03.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek rozpoczęły notowania, podobnie jak Zachód, bardzo nisko. Następnie zaś doszło do mocnego odbicia. Obecnie nie można wykluczać jego powiększenia – w sprzyjających okolicznościach dla Byków – nawet w kierunku 2370+.

Co ciekawe, w piątek rynek rozpoczął notowania od fałszywego – jak się okazało – wybicia wsparcia 2292-94+96 na samym otwarciu. Ta sytuacja oraz niespodziewane odbicie na DAX formie formacji „V” doprowadziły do dość gwałtownego odreagowania wzrostowego u nas.

Przez pozostałą część sesji – można powiedzieć – kurs konsolidował nad wsparciem 2305-09 i budował flagę prowzrostową o zasięgu ok. 2340. Jeśli dojdzie do jej realizacji, to rynek może zaatakować opór intra 2346-48.

Patrząc z kolei na bieżący rozwój wydarzeń rynkowych przez pryzmat wykresu dziennego, należy zauważyć dołkową formację świecową objęcia hossy, która też sprzyja powiększeniu odbicia. Jeśli założymy, że kurs będzie dążył do utworzenia korekty wzrostowej porównywalnej swą wielkością z poprzednią największą korektą na D1, to możemy przyjąć za możliwy ruch w stronę 2370-80.

Byłoby to cofnięcie do istotnego oporu (wcześniej wsparcia), które odgrywało ważną rolę w grudniu ubiegłego roku i w lutym tego roku. Z drugiej strony nadal można uznawać, iż w razie kontynuacji zniżek na Zachodzie u nas mogłoby dojść do ruchu w stronę 2250-70.

W Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play w poniedziałek – po początkowej próbie zagrania na spadki – dość sprawnie wycofaliśmy się z shorta. Następnie – traktując jako dodatkowy sygnał kupna mocny wolumenowo atak na opór 2305-09 – otworzyliśmy w jego rejonie trade na wzrosty. Kolejne dwa cele tego zagrania (2318-20 i 2328-34) zostały zaliczone, z tym że ten ostatni bez jednego punktu.

Drugiego longa graliśmy pod koniec sesji – z okolicy cenowej 2312-13, po wybiciu linii szyi małego podwójnego denka na M15 . Celem było 2324, które zostało też zrealizowane ( z małym naddatkiem), ale w tym wypadku ostrożniejsi spośród naszych czytelników mogli się wycofać z trade’u, m.in. ze względu na późną porę jego rozegrania.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.