Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 24.01.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek weszły w głąb strefy oporu na interwale tygodniowym: 2636-63. Następnie doszło do wycofania się kursu do górnego ograniczenia wcześniejszej kilkudniowej konsolidacji.

Obecnie można wyobrazić sobie zejście kursu do okolic 2600 i uznać, że dopiero od jego zachowania w tym rejonie będzie zależało, czy Niedźwiedzie zaczną wyraźniej polepszać swoją pozycję, czy też dojdzie do podejścia kursu w stronę 2700+.

Patrząc na intraday, warto zauwazyć, iż w okolicy 2600 mamy do czynienia z potrójnym wsparciem: równością korekt, zniesieniem 38,2% oraz dolnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji.

blog fw20 24.01.18 w1

Analizując z kolei wykres dzienny, widzimy po pierwsze świecę wierzchołkową sugerującą co najmniej zatrzymanie ruchu wzrostowego oraz formację klina zwyżkującego (ozn. kolor różowy), która może być zagrożona mocniejszym wybiciem kursu z jej obszaru na południe.

blog fw20 24.01.18 w2

Warto jeszcze dodać, że jeśli chodzi o wtorkowy początkowy ruch wzrostowy, na który nb graliśmy w Mentoring & Trading Room-ie (podobnie jak potem na spadki), to można było wyznaczyć dość precyzyjnie jego potencjalne maksimum. Zanim ten ruch został w pełni zainicjowany, oceniliśmy w ramach programu Mail & Play, że do jego zwieńczenia może dojść w rejonie 2655, gdzie występowała m.in. zależność 113% między istotnymi falami na H1.

Później – też skądinąd słusznie – braliśmy pod uwagę w planie zagrań na popołudnie z godz. 12.50 możliwość kontynuacji spadków we wtorek do wsparcia 2619-21.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj. Głosowanie kończy się 31.stycznia.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę! 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.