Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 14.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę pozostały w konsolidacji i w jej dotychczasowym zarysie. Przez zdecydowaną większość czasu trwania sesji rynek charakteryzował się wyjątkowo małą zmiennością (13 pkt).

blog fw20 14.12.17 w1

W związku z powyższym historia sesji nie tylko jest mało pasjonująca, ale również mało znacząca dla szerszego obrazu rynkowych zdarzeń. Może jedynie warto wydobyc mocniej fakt, iż środowy ruch boczny kształtował się w górnej strefie 50-punktowej konsolidacji, która rozpoczęła się dwa tygodnie temu.

Warto też wspomnieć, iż nie został przekroczony opór intra 2416-18, co może mieć związek ze wskazaną w poprzednim artykule strukturą trójkąta, w którą od dwóch tygodni wpisuje się kurs, gdy się patrzy na wykres przez przymat interwału H4.

blog fw20 14.12.17 w2

Tak o tym pisaliśmy wczoraj: „Można jeszcze zauważyć – kreśląc jak najpełniejszy obraz bieżącej sytuacji – że patrząc przez pryzmat interwału H4, widzi się konsolidację tworzącą w większym stopniu trójkąt niż prostokąt.”

Sytuacja na wykresie dziennym pozostała bez zmian. Nadal wybita wcześniej formacja RGR grozi realizacją swego zasięgu (ok. 2250), a formacja ABCD na interwale D1 o przeciwnym charakterze, tzn. prowzrostowym,  zachowuje się w taki sposób, że można oczekiwać jej zanegowania (wąska konsolidacja nad punktem zwrotnym formacji).

blog fw20 14.12.17 w3

 

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.