Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 11.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek kontynuowały konsolidację nad strefą 2361-76, co sugerowaliśmy w przeddzień sesji. Nadal bardziej naturalnym kierunkiem wybicia jest południe, choć trzeba zwrócić uwagę, że na koniec tygodnia Byki obroniły poranną piątkową lukę oraz pamiętać o ewentualnych niespodziankach ze strony Św. Mikołaja :).

W czwartek napisaliśmy, że „nie można wykluczyć, że ruch boczny jeszcze potrwa minimum dzień lub dwa”. W piątek ta hipoteza się potwierdziła, mimo że można było liczyć na próby wybicia w związku z ważnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy.

Patrząc na wymiar intradayowy, warto zwrócić uwagę na to, że wcześniej co prawda kurs próbował się wpisać czy to w schemat flagi prospadkowej, czy też trójkąta prostokątnego o nachyleniu pro-Niedźwiedzim, ale obecnie to konsolidacja w formie prostokąta wydaje się być najadekwatniejszym odzwierciedleniem tego, co widać na wykresie. Jej szerokość to około 50 pkt i taki przynamniej ruch mógłby wystąpić w następstwie wybicia.

blog fw20 11.12.17 w1

Spoglądając z kolei przez pryzmat wyższych interwałów, należałoby z jednej strony zauważyć, że co prawda formacja prospadkowa RGR na D1 o zasięgu ok. 2250 nie jest w tym wypadku tak wiarygodna, bo w schemat głowy z ramionami wpisuje się tu konsolidacja. Z drugiej jednak strony formacja prowzrostowa ABCD z punktem zwrotnym D w rejonie 2361-76 przestaje stopniowo sprzyjać Bykom, bo wąska konsolidacja  nad punktem D, trwająca od ponad tygodnia, sugeruje możliwość zanegowania formacji ABCD.

blog fw20 11.12.17 w3

W piątek w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play głównym zagraniem był trade na spadek z rejonu cenowego 2416-18 z celem w okolicy 2393-95, realizowany w drugiej części sesji. Niewątpliwym  utrudnieniem było to, że  rynek dotarł na odległośc 2 pkt od naszego celu i odbił się tuż przed nim. Trzeba to było jednak brać pod uwagę choćby ze względu na to, że rzecz się działa w samej końcówce sesji.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.