Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 21.06.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek – pod wpływem gwałtownej zwyżki optymizmu rynków w kwestii uniknięcia Brexitu – wzrosły i zbliżyły się do rejonów cenowych, które są istotne dla Byków. Los wszystkich rynków w najbliższym czasie ciągle jednak zależy od ostatecznych rozstrzygnięć w brytyjskim referendum.

Przechodząc do samych wykresów, warto wspomnieć, że wczoraj pisaliśmy, iż „na [ … ] M15 [ … ] toczy się walka między pro-Byczą formacją odwróconej głowy z ramionami z zasięgiem 1765 a flagą prospadkową z zasięgiem 1686”. Ta pierwsza formacja „wygrała” i na samym początku poniedziałkowej sesji zrealizował się w zasadzie jej zasięg.

Potem można było skorzystać z kolejnej wczorajszej sugestii: „Wydaje się, że Byki mogłyby liczyć obecnie na większe odbicie, jeśli przełamią opór 1739-41 i zamkną lukę spadkową na nowej serii, przełamując zdecydowanie opór 1751-54.” Oczywiście, Byki dochodząc do okolic 1764-65 w pierwszej fazie poniedziałkowych zmagań giełdowych, wykonały powyżej nakreślony plan i zgłosiły tym samym chęć powiększenia odbicia.

I do tego faktycznie doszło. Po skutecznym przełamaniu oporu 1764-65 wzrośliśmy do 1771-74, a po długotrwałej i wąskiej konsolidacji  w tym rejonie próbowaliśmy na koniec sesji ruszyć  w stronę 1787-90. W samym finale jednak rynek osłabł i wrócił do wcześniejszej konsolidacji.

Ten ostatni fakt osłabia nieco możliwości Byków przed następną sesją. Nadzieją dla Byków może być jednak mała potencjalna  formacja 121 (ozn. dwa pomarańczowe prostokąty na górze wykresu plus brązowe linie ukośne) z zasiegiem ok. 1800, choć jej proporcje nie są wzorcowe.

Jeśli spojrzymy na wykres dzienny kontynuacyjny kontraktów na WIG20, to z kolei widać, że rejon 1800 może być traktowany jako istotny opór i dopiero jeśli ta bariera „pęknie”, to można by liczyć na faktycznie mocny ruch na północ –  w stronę 1860-64. Niedźwiedzie zaś liczą, że 1800 nie zostanie pokonane, a może wręcz poniedziałkowe nieskuteczne wybicie z długiej konsolidacji, w samej końcówce rynkowej batali, spowoduje mocniejsze spadki.

Kluczowym dla przejęcia ponownie inicjatywy przez Niedźwiedzie byłaby skuteczna próba zamknięcia poniedziałkowej luki, do czego wstępem mogłoby być pokonanie wsparcia 1751-54.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.