Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 13.06.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek spadały stosunkowo mocno, co nie było dla nas zaskoczeniem. Wydaje się, że obecnie pytanie podstawowe brzmi:  Czy teraz dojdzie do odbicia, a jeśli tak, to czy będzie stanowiło ono tylko preludium do zniżek  w kierunku 1730-40,  czy też rynek nie przekroczy jednak finalnie ostatnich dołków około poziomu 1750 i skieruje się jeszcze raz w stronę niedawnych szczytów ok. 1850?

Formacja flagi prospadkowej na M30/ H1, która zaczęła realizowac swój zasięg ( 1738) daje nadzieję Niedźwiedziom na ten pierwszy scenariusz.

 

Podobnie rzecz się ma,  gdy założymy, że uruchomiona już formacja prospadkowa 121 na H4, z zasięgiem ok. 1740, będzie dalej się rozwijać, aż do skutku.

Z kolei trochę optymizmu w serca Byków może wlać koncepcja, zgodnie  z którą pokazana na pierwszym wykresie dość wąska i położona pod ostrym kątem flaga przekształci się w szerszą i położoną pod mniejszym kątem. Następnie zaś w ramach tej nowej flagi nastąpi ruch w stronę 1806-64.

Taką wstępnie zarysowaną modyfikację widać na kolejnym wykresie. Ażeby jednak koncepcja na jej bazie miała okazję się urzeczywistnić, kurs musiałby się ponownie wedrzeć do wnętrza flagi i tam pozostać.

Gdy zerkniemy na interwał dzienny, to warto zauważyć, że ostatnie świece wierzchołkowe są bardzo pro-Niedźwiedzie (potwierdzona formacja objęcia bessy) i raczej wskazują na to, że po ewentualnym obecnym odbiciu zejdziemy jednak poniżej dołków z piątku, a to by oznaczało, że dojdzie wtedy prawdopodobnie do przełamania okolic 1750, w stronę przynajmniej 1730-40.

Jak poszło inwestowanie naszym czytelnikom w Mentoring & Trading Room-ie, prowadzonym przez autora, w ostatni piątek? To był dzień, który traderzy lubią najbardziej. Po skutecznym przełamaniu wsparcia , które było sygnałem zagrania na spadki, rynek zrobił spokojną „cofkę” do tego wsparcia od dołu. Wtedy można było nie nerwowo wejść w trade i zebrać finalnie nawet prawie 30 pkt. Przechodząc do konkretów, tak opisywaliśmy sytuację o godz. 10.00  w ramach programu Mail & Play:”przełamanie wsparcia, więc S, wejście jak najbliżej 1809-11, SL na poziomie 1819, TP 1 to 1787-90, ewent. TP 2 ok. 1781″ Po tym, jak informowaliśmy ostatecznie naszych graczy o osiągnięciu przez rynek obydwu celów, przyjemność była podwójna, gdyż ostatnio rynek parokrotnie przełamywał opory/ wsparcia za pomocą świec trendowych i wejście w transakcję  w optymalnym miejscu bywało utrudnione.  Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  W wakacje nic nie tracisz, Twój urlop jest odliczany od abonamentu.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.) 

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.   Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.