Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 22.02.2016

Kontrakty na WIG20 po rekordowej sesji środowej, nie dziwota, że „zaliczyły” w którymś momencie bardzo płaskie notowania. Zdarzyło się to w piątek. Czy teraz rynek wróci do wzrostów i czy ażeby to uczynić musi się jeszcze ciut cofnąć?

Istota obecnej walki między Bykami i Niedźwiedziami najlepiej jest widoczna na wykresie interwału H4, gdzie mamy do czynienia z jednej strony z prowzrostową formacją odwróconej głowy z ramionami (oRGR) z zasiegiem 1910 pkt, a z drugiej – prospadkową formacją harmoniczną ABCD z zasięgiem w rejonie wsparcia 1726-31.

Byki mogą być dodatkowo wspierane przez formację 121 na wykresie godzinowym, której zasięg jest taki sam (!), jak oRGR.

Zwolennicy przewagi podaży mogą z kolei liczyć na dość typowe cofnięcie do wybitego – w ramach negacji formacji 121 na interwale dziennym – prostokąta, co oznacza zejście kursu w okolice 1823-24. Taka możliwość jest prawdopodobna  także  z powodu mocno pro-podażowych świec wierzchołkowych na H4, które wydają się jeszcze mieć moc oddziaływania na wykres.

Gdyby dosżło do zejścia w dół w stronę 1820, to formacja 121 na H1, o której mowa była wcześniej, mogłaby przekształcić się w prowzrostową flagę. Ponadto warto pamietąć, że tak jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: „Oznaką ewentualnych poważniejszych  kłopotów Byków byłoby dopiero zamknięcie świecy dziennej poniżej połowy [środowego] potężnego białego korpusu, czyli poniżej 1818. ”

W poniedziałek, 22.02 o godz. 20.00, w ramach Spotkań Ekspertów Giełdowych na portalu ProWebinar.pl autor bloga poprowadzi darmowe szkolenie on-line „Pewniaki w twoim tradingu, czyli jak samemu poprawić skuteczność popularnych formacji cenowych”. Zapraszam!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.