Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 17.02.2016

Kontrakty na WIG20 we wtorek po raz kolejny „przerabiały” walkę Byków z Niedźwiedziami wokół linii szyi dużej prowzrostowej formacji odwróconej głowy z ramionami, która to linia sytuuje się obecnie na poziomie 1779. Wynik finalny tej walki może zaważyć na dalszych losach rynku.

Cały czas bowiem zepchnięcie trwałe kursu poniżej tego poziomu oznaczałoby nie tylko zanegowanie owej wspomnianej na wstępie formacji oRGR (o zasięgu 1910), ale również realizację dużej flagi prospadkowej (ozn. linie brązowe) o zasięgu 1630.

Nowy element, który można wyłuskać patrząc na wykres, to tworzenie się czegoś na kształt małej „podflagi” (ozn. linie niebieskie przerywane), która może stanowić przygotowawczą formację do finalnego wybicia w dół.

Z kolei na rzecz Byków mogłaby świadczyć taka interpretacja wykresu na interwale M30,  w ramach której mamy tu do czynienia z wybiciem górą flagi prowzrostowej o zasiegu 1807, następnie powrotem do niej, a teraz próbą finalnej realizacji zasięgu.

 

To zaś mogłoby oznaczać podejście pod opory lokalne: 1809-11 i 1823-24. Dopiero tam miałaby miejsce decydująca rozgrywka między podażą a popytem.

Gdyby jednak rynek nie przełamał się przez okolice 1800, a zamiast tego zszedł poniżej lokalnego wsparcia 1764-65, moglibyśmy być świadkami ataku Niedźwiedzi na kolejne bariery popytowe: 1851-54, 1839-41, 1826-31.

Co nowego w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? We wtorek najwięcej zarobili ci z naszych czytelników, którzy wybrali zagranie dość agresywne, polegające na otwarciu pozycji krótkiej po przebiciu przez rynek linii szyi formacji oRGR od góry, z celem w postaci bariery 1764-65.

W poniedziałek, 22.02 o godz. 20.00, w ramach Spotkań Ekspertów Giełdowych na portalu ProWebinar.pl autor bloga poprowadzi darmowe szkolenie on-line „Pewniaki w twoim tradingu, czyli jak samemu poprawić skuteczność popularnych formacji cenowych”. Zapraszam!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.