Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 20.01.2016

Blog Miłosza Fryckowskiego ponownie został wytypowany przez organizatorów konkursu FxCuffs do kandydowania na BLOGA ROKU. Jeśli uważasz, że ten blog jest w jakiś sposób Tobie pomocny, proszę zagłosuj .

Kontrakty terminowe na WIG20 obroniły się dziś przed dalszym spadkiem, ale nie można wykluczyć, że dojdzie szybko do kotynuacji zniżek w ramach formacji 121 na wykresie dziennym.

Ma ona zasięg 1664-68, a jak pamiętamy ostatnie dołki zostały wyznaczone na poziomie 1677.

Na wykresie powyżej widać też kanał spadkowy, oznaczony na czerwono, którego dolne ograniczenie (obecnie usytuowane w rejonie poziomu 1630) mogłoby „przyciągac” kurs kontraktów.

Katalizatorem spadku – z punktu widzenia niższego interwału, godzinowego – mogłaby być z kolei mała formacja 121 z zasięgiem 1668. To o tyle  ciekawa sytuacja techniczna, że zasięgi obu formacji niemal się pokrywają.

Gdyby zaś miało dojść do powiększenia dzisiejszej korekty wzrostowej, trzeba by liczyć się , że może ona sięgnąć lokalnego oporu  1739-41, a nawet 1751-54. Nie zmieniałoby to jednak podstawowego założenia o możliwej kontynuacji spadku w ramach formacji 121 i kanału spadkowego na interwale dziennym.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.