Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 22.09.2015

Dzisiaj nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie mogli zarobić kilkanaście punktów, ale wymagało to pewnej determinacji . Dotyczyło to przy tym głównie graczy o bardziej agresywnym podejściu do rynku, bo pozostali raczej powinni oczekiwać na wybicie kursu bądź górą, ponad opór 2164-67, albo dołem poniżej 2130 (najlepiej na przełamanie wsparcia 2116-22).

Wracając do dzisiejszych zmagań, najpierw rynek długo się konsolidował pod oporem 2150-52. Piewrwotnie nawet pojawiły się negatywne dla Byków świece na M5. Im jednak dłużej trwała monitorowana przez nas konsolidacja, tym, bardziej sytuacja odwracała się na rzecz Byków.

Po wybiciu konsolidacji górą rynek zatrzymał się w rejonie 2159-60 (połowa korpusu dużej czarnej świecy na H4 z piątku). Wtedy nastąpiło cofnięcie do wsparcia 2150-52 i należało cierpliwie poczekać na świecowe potwierdzenie ponownej chęci ruszenia przez Byki na północ. Tak więc cała operacja zdobycia tych kilkunastu wspomnianych na wstępie punktów była dość rozbudowana i złożona z kilku istotnych kroków.

Zwróćcie proszę uwagę, ze nadal kluczowym pozostaje opór 2164-67, który dziś dzielnie opierał się atakom popytu.

Istotę obecnej sytuacji najlepiej oddaje wykres poniżej, na którym widać, że kurs – jeśli ponownie zagości powyżej 2164-67 – może znowu penetrować obszar cenowy aż do okolic poziomu 2200 (łącznie z ewentualnymi próbami wybicia się wyżej).

Gdyby z kolei doszło do realizacji zaznaczonej na pierwszym z wykresów, za pomocą niebieskiej przerywanej linii, prospadkowej flagi z zasięgiem tuż powyżej wsparcia 2116-22, sytuacja zaczęłaby ewidentnie sprzyjać Nwiedźwiedziom.

Kluczową sprawą z punktu widzenia zwolenników przewagi podaży byłoby wyłamanie poniżej wsparcia 2103-07 i dołka 2098. To mogłoby stanowić przesłankę ewentualnych poważniejszych spadków w strone 2040, a nawet 2004.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.